Powiat nowosądecki

0

Powiat nowosądecki - powiat ziemski w województwie małopolskim.

Warto zobaczyć

Zamek w Muszynie – ruiny średniowiecznego zamku w Muszynie w powiecie nowosądeckim w województwie małopolskim.
Kościół Matki Boskiej Różańcowej w Przydonicy – drewniana świątynia w Przydonicy w województwie małopolskim, w diecezji tarnowskiej. Jest jednym z zabytków na szlaku architektury drewnianej województwa małopolskiego.
Zamek w Rożnowie – kompleks zabytkowych obiektów obronnych nad Dunajcem we wsi Rożnów w powiecie nowosądeckim w województwie małopolskim, obejmujący ruiny średniowiecznego zamku rycerskiego, pierwotnie z XIV wieku (tzw. zamek górny), i renesansowe fortyfikacje z XVI wieku (tzw. zamek dolny).
Kościół parafialny pw. Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta w Tropiu – kościół romański z przełomu XI/XII w. Jeden z najstarszych w Małopolsce. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo małopolskie (pol.). 30 września 2014. .
Zamek w Rytrze – ruiny średniowiecznego zamku na wzgórzu koło wsi Rytro w powiecie nowosądeckim w województwie małopolskim.
Ratusz w Grybowie – niewielki prostokątny budynek usytuowany jest w północnej pierzei wydłużonego, pochyłego grybowskiego rynku, przy ruchliwej drodze przelotowej Gorlice–Nowy Sącz. Ratusz jest wbudowany między zabytkowe kamienice.
Parafia św. Stanisława BM w Zabrzeży – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie łąckim w Polsce. Proboszczem Zabrzeży od roku 1982 jest ks. Józef Kasiński. Jest on jedynym kapłanem w parafii.