Gmina Łącko

0

Gmina Łącko - gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckm.

Warto zobaczyć

Lipa w Czarnym Potoku – najstarsza lipa szerokolistna w Polsce. Rośnie w Czarnym Potoku gminie Łącko w województwie małopolskim. Jest ustanowiona pomnikiem przyrody.
Łącko, Kościelna 18
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Łącku - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Łącko. Erygowana w XII wieku. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Koziarz (943 m) – szczyt w grzbiecie głównym Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się w zachodnim końcu tego pasma, pomiędzy Jaworzynką (936 m) a Suchym Groniem (855 m). Zachodnie stoki Koziarza opadają do Dunajca.
Parafia św. Stanisława BM w Zabrzeży – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie łąckim w Polsce. Proboszczem Zabrzeży od roku 1982 jest ks. Józef Kasiński. Jest on jedynym kapłanem w parafii.
Jaworzynka (także Jaworzyna) – niewybitny szczyt górski w Beskidzie Sądeckim mający wysokość 936 m n.p.m. Położony jest w grzbiecie głównym Pasma Radziejowej, pomiędzy szczytami Koziarza (943 m) oraz Błyszcza (945 m).
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Obidzy – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Łącko.
Cebulówka (738 m n.p.m., według innych źródeł 741 m n.p.m.) – szczyt górski w Beskidzie Sądeckim.
Będzikówka (972 m n.p.m.) – szczyt w północnym grzbiecie Skałki w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Jest zwornikiem; w północno-zachodnim kierunku odchodzi od Będzikówki boczny grzbiet opadający do doliny Obidzkiego Potoku.