Gmina Łącko - Przyroda

Lipa w Czarnym Potoku – najstarsza lipa szerokolistna w Polsce. Rośnie w Czarnym Potoku gminie Łącko w województwie małopolskim. Jest ustanowiona pomnikiem przyrody.
Koziarz (943 m) – szczyt w grzbiecie głównym Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się w zachodnim końcu tego pasma, pomiędzy Jaworzynką (936 m) a Suchym Groniem (855 m). Zachodnie stoki Koziarza opadają do Dunajca.
Jaworzynka (także Jaworzyna) – niewybitny szczyt górski w Beskidzie Sądeckim mający wysokość 936 m n.p.m. Położony jest w grzbiecie głównym Pasma Radziejowej, pomiędzy szczytami Koziarza (943 m) oraz Błyszcza (945 m).
Jasiennik (1128 m n.p.m.) – szczyt w Beskidzie Sądeckim. W nazewnictwie tego szczytu istnieje zamieszanie. Na niektórych mapach oznaczony jest on nazwą Spadzie, a przewodnik "Beskid Sądecki i Małe Pieniny" wymienia nazwę Gruby Brzost.
Cebulówka (738 m n.p.m., według innych źródeł 741 m n.p.m.) – szczyt górski w Beskidzie Sądeckim.
Będzikówka (972 m n.p.m.) – szczyt w północnym grzbiecie Skałki w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Jest zwornikiem; w północno-zachodnim kierunku odchodzi od Będzikówki boczny grzbiet opadający do doliny Obidzkiego Potoku.
Bucznik (870 m) – niewybitny szczyt w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim.
Spadzie (1058 m) – niewybitny wierzchołek w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się w bocznym grzbiecie odchodzącym od Jasiennika w północno-zachodnim kierunku. W nazewnictwie istnieje tutaj zamieszanie. Na niektórych mapach oznaczony jest on nazwą Jasiennik, ten zaś jako Spadzie