Gmina Łabowa - Przyroda

Zlikwidowany rezerwat przyrody Rezerwat w Łosiach im. prof. Mieczysława Czai – leśny rezerwat przyrody w miejscowości Łosie w gminie Łabowa, w powiecie nowosądeckim, w województwie małopolskim.
Rezerwat przyrody Łabowiec – leśny rezerwat przyrody w miejscowości Łabowiec w gminie Łabowa, w powiecie nowosądeckim, w województwie małopolskim.
Hala Łabowska – polana w Beskidzie Sądeckim, w środkowej części Pasma Jaworzyny. Jest to hala w pasterskim rozumieniu tego słowa.
Rezerwat przyrody Barnowiec – rezerwat przyrody w miejscowości Barnowiec w gminie Łabowa w powiecie nowosądeckim w województwie małopolskim. Znajduje się na wschodnich stokach Sokołowskiej Góry w Paśmie Jaworzyny Beskidu Sądeckiego.
Hala Pisana lub Pisana Hala (1044 m) – niezbyt wybitny szczyt i zarastająca polana grzbietowa w Paśmie Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim. Wierzchołek jest punktem widokowym na wschodnią i południową stronę.
Hala Skotarka lub Hala Skotarki – polana w Beskidzie Sądeckim, w środkowej części Pasma Jaworzyny. Znajduje się na głównej grani i na południowych, opadających do doliny Łomniczanki stokach Pasma Jaworzyny, pomiędzy Halą Łabowską a Wierchem nad Kamieniem.
Hala Barnowska lub Hala Średnia – polana w Beskidzie Sądeckim, w środkowej części Pasma Jaworzyny. Znajduje się na głównej grani Pasma Jaworzyny, pomiędzy Wierchem nad Kamieniem (1084 m) a Halą Pisaną (1044 m). Halami nazywano dawniej polany, które użytkowane były pastersko, lecz nie były koszone.
Jaworzyna Kokuszczańska (966 m) – szczyt w grani głównej Pasma Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się w tej grani pomiędzy Zadnimi Górami a Przełęczą Bukowina. Nazwa pochodzi od znajdującej się na nim Hali Jaworzyna oraz miejscowości Kokuszka, do której ta hala należy.
Polana Gwiaździsta lub polana Baranówka – polana w Beskidzie Sądeckim w Paśmie Jaworzyny. Znajduje się na jego bocznym, długim grzbiecie odbiegającym od znajdującego się w grani głównej tego pasma szczytu Runek (1080 m).
Dermanowski Wierch (558 m) – szczyt w Paśmie Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się w bocznym grzbiecie odbiegającym od głównej grani tego pasma w południowo-zachodnim kierunku i oddzielającym dolinę Głęboczanki od doliny Jaworzyny.
Sokołowska Góra – boczny grzbiet na północnej stronie Pasma Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim. Opada on od głównego grzbietu tego pasma pomiędzy Halą Pisaną a Halą Barnowską. Ma wierzchołek o wysokości 1028 m.
Wierch nad Kamieniem (1084 m n.p.m.) – szczyt w Beskidzie Sądeckim, w Paśmie Jaworzyny Krynickiej.
Łaziska (941 m) – szczyt w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się w Paśmie Jaworzyny, w bocznym grzbiecie opadającym od głównej grani tego pasma (z okolicy Hali Łabowskiej) na południowy zachód.
Runek (1082 m) – szczyt w Beskidzie Sądeckim, w głównej grani Pasma Jaworzyny. Na mapie Geoportalu podawana jest wysokość 1080 m.
Gaborówka (790 m) – szczyt w Paśmie Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim. Wraz z Lembarczkiem (917 m) znajduje się na krótkim bocznym grzbiecie odchodzącym na zachód od grzbietu Runek – Pusta Wielka. Zwornik dla tego grzbietu znajduje się pomiędzy Polaną Gwiaździstą a Bacówką nad Wierchomlą.
Czubakowska – szczyt w głównym grzbiecie Pasma Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się po południowej stronie szczytu Runek, w odległości (w linii prostej) około 340 m od niego. Nazwa pochodzi od dawnej, nieistniejącej już polany Czubakowska.
Siodło po Parchowatką (900 m) – przełęcz w Beskidzie Sądeckim w bocznym grzbiecie Pasma Jaworzyny oddzielającym dolinę Łomniczanki od doliny Wierchomlanki. Przełęcz znajduje się w nim pomiędzy szczytami Parchowatki (1004 m) i Łazisk (941 m).
Rezerwat przyrody Uhryń – leśny rezerwat przyrody w miejscowości Uhryń w gminie Łabowa, w powiecie nowosądeckim, w województwie małopolskim.