Gmina Krynica-Zdrój

0

Gmina Krynica-Zdrój - gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckm.

Warto zobaczyć

Cerkiew św. Michała Archanioła w Polanach - drewniana cerkiew greckokatolicka, obecnie kościół rzymskokatolicki z zachowanym kompletnym wyposażeniem, włącznie z ikonostasem.
Cerkiew pw. śś. Kosmy i Damiana w Bereście zbudowano w 1842. Jest to cerkiew łemkowska, typ północno-zachodni, wariant młodszy, orientowana, drewniana, konstrukcji zrębowej. Trójdzielna: prezbiterium zamknięte trójbocznie, szersza kwadratowa nawa i prostokątny babiniec.
Krynica-Zdrój, Krynica Dolna, Józefa Ignacego Kraszewskiego 181a
Cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krynicy-Zdroju - świątynia greckokatolicka wybudowana w latach 1872 – 1875.
Tylicz, Konfederatów Barskich
Cerkiew św. św. Kosmy i Damiana w Tyliczu - dawna greckokatolicka cerkiew w Tyliczu.
Krynica-Zdrój, Bulwary Dietla 2/1
Krynica-Zdrój, Słotwińska 50
Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy-Zdroju – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Krynica-Zdrój. Erygowana w 1981. Jest najmłodszą parafią w mieście. Mieści się przy ulicy Słotwińskiej.
Cerkiew św. św. Kosmy i Damiana w Piorunce - dawna greckokatolicka cerkiew w Piorunce.
Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krynicy-Zdroju - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Krynica-Zdrój. Erygowana w 1925. Jest najstarszą parafią w mieście. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Cerkiew pod wezwaniem św. Włodzimierza Wielkiego w Krynicy-Zdroju – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Nowy Sącz diecezji przemysko-nowosądeckiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.