Powiat proszowicki

0

Powiat proszowicki - powiat ziemski w województwie małopolskim.

Warto zobaczyć

Dwór Woźniakowskich w Biórkowie Wielkim – zabytkowy zespół dworsko-parkowy we wsi Biórków Wielki, zbudowany na przełomie XVIII i XIX wieku dla rodziny Woźniakowskich. Obiekt składjący się z dworu, stajni i parku został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Dwór w Dalewicach – zabytkowy zespół dworsko-parkowy znajdujący się w Dalewicach, w gminie Koniusza, w powiecie proszowickim, w województwie małopolskim. Został wybudowany na przełomie XVIII i XIX, przebudowany w XX wieku. Należał do rodziny Dunikowskich.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Apostołów Piotra i Pawła w Hebdowie – zabytkowy kościół znajdujący się w województwie małopolskim, w gminie Nowe Brzesko, w Hebdowie.
Kościół parafialny pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Zielenicach (małopolskie) – XVII-wieczny kościół z okresu baroku. Jest także siedzibą sanktuarium Matki Bożej Zielenieckiej.
Kościół parafialny pw. NMP i św. Jana Chrzciciela w Proszowicach
Kościół św. Wojciecha w Kościelcu − polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Kościelec (gmina Proszowice), woj.małopolskie, należący do dekanatu proszowickiego.