Powiat proszowicki - Religia

Strony

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Apostołów Piotra i Pawła w Hebdowie – zabytkowy kościół znajdujący się w województwie małopolskim, w gminie Nowe Brzesko, w Hebdowie.
Kościół parafialny pw. NMP i św. Jana Chrzciciela w Proszowicach
Kościół św. Wojciecha w Kościelcu − polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Kościelec (gmina Proszowice), woj.małopolskie, należący do dekanatu proszowickiego.
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętrzej Maryi Panny w Książnicach Wielkich – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w miejscowości Książnice Wielkie, (gmina Koszyce, powiat proszowicki, województwo małopolskie).
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Sierosławicach – parafia rzymskokatolicka w Sierosławicach (diecezja kielecka, dekanat proszowicki). Erygowana w 1982. Mieści się pod numerem 59. Prowadzą ją ojcowie Pijarzy.
Kościół śś. Małgorzaty i Stanisława - gotycko, barokowy kościół w Żębocinie w powiecie proszowickim wchodzący w skład zespołu kościelno-plebańskiego na który składa się też: plebania, dzwonnica i ogród. Czas powstania: XIII i XVIII w.
Zespół kościoła pw. św. Andrzeja w Wrocimowicach – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w miejscowości Wrocimowice, (gmina Radziemice, powiat proszowicki, województwo małopolskie).
Nowe Brzesko, Marszałka Józefa Piłsudskiego 28
Kościół Wszystkich Świętych w Nowym Brzesku - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Nowe Brzesko, w województwie małopolskim, przy ulicy Piłsudskiego.
Cmentarz żydowski w Koszycach – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Koszyce. Powstał w XIX wieku. Znajduje się przy drodze do Opatowca w części Koszyc zwanej Przedmieście. Został zniszczony przez Niemców podczas II wojny światowej. Obecnie brak na nim nagrobków.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biórkowie Wielkim – zabytkowa drewniana świątynia rzymskokatolicka we wsi Biórków Wielki, będąca kościołem parafialnym tutejszej parafii.
Cmentarz żydowski w Proszowicach – kirkut położony przy ulicy Krakowskiej, na zachód od miasta, przy drodze Kraków – Proszowice, na lekkim wzniesieniu. Ma powierzchnię 0,36 ha. Całkowicie zdewastowany w czasie okupacji niemieckiej w Polsce w latach 1939-1945.
Kościół pw. św. Jakuba Starszego w Niegradowie – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w miejscowości Niegardów (gmina Koniusza, powiat proszowicki, województwo małopolskie).
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Koniuszy – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w miejscowości Koniusza, (gmina Koszyce, powiat proszowicki, województwo małopolskie).
Kaplica pw. Nawiedzenia i Zwiastowania NMP w Dalewicach – polska kaplica Rzymskokatolicka znajdująca się w miejscowości Dalewice (gmina Koniusza, powiat proszowicki, województwo małopolskie).

Strony