Powiat chrzanowski - Religia

Strony

Alwernia, Klasztorna 1
Kościół Stygmatów św. Franciszka z Asyżu – barokowy kościół rzymskokatolicki bernardynów, znajdujący się przy ul. Klasztornej 1 w Alwerni. Świątynia znana jest jako miejsce kultu obrazu Pana Jezusa "Ecce Homo", czczonego tu jako ikona Miłosierdzia Bożego.
Trzebinia, Bartosza Głowackiego 1
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – rzymskokatolicki kościół parafialny w Trzebini, w powiecie chrzanowskim, w województwie małopolskim. Mieści się przy ulicy Bartosza Głowackiego 3.
Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin Robotniczych w Płokach - sanktuarium we wsi Płoki położonej w województwie małopolskim, w powiecie chrzanowskim, w gminie Trzebinia.
Psary, Księdza Michała Rapacza 1
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Psarach - wchodzi w skład Archidiecezji Krakowskiej w dekanacie Trzebinia. Proboszczem jest ks. mgr Janusz Rączka. Parafia liczy 1296 wiernych. Na terenie parafii znajduje się cmentarz.
Chrzanów, Adama Mickiewicza 2
Parafia św. Mikołaja w Chrzanowie – jedna z parafii Archidiecezji Krakowskiej, należąca do dekanatu Chrzanów.
Regulice, Aleja Jana Pawła II 23
Parafia św. Wawrzyńca Biskupa i Męczennika w Regulicach – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Babice archidiecezji krakowskiej.
Płaza, Bolęcińska 1
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się w miejscowości Płaza, w gminie Chrzanów województwa małopolskiego. Położona w centrum miejscowości jednonawowa, orientowana świątynia powstała w XVI wieku. Jej budowę ukończono w 1576 roku.
Chrzanów, Pogorska 43f
Parafia Świętej Rodziny w Chrzanowie – parafia w archidiecezji krakowskiej, w dekanacie Chrzanów. Parafia liczy około 7 tysięcy wiernych, mieszkających na Osiedlu Młodości oraz Osiedlu Stella w Chrzanowie. Proboszczem jest ks. mgr Edward Kwarciak.
Chrzanów, Kościelec, Kościelna 2a
Parafia św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie - rzymskokatolicka parafia położona w archidiecezji krakowskiej.
Cmentarz żydowski w Chrzanowie – został założony najprawdopodobniej w 1763 i zajmuje powierzchnię 1,6 ha, na której zachowało się około 1500 macew, z których najstarsza pochodzi z 1802.
Trzebinia, Józefa Piłsudskiego 15
Synagoga Kupiecka w Trzebini – synagoga znajdująca się w Trzebini przy ulicy Józefa Piłsudskiego 15. Synagoga została zbudowana w XIX wieku z inicjatywy cechu kupców. Podczas II wojny światowej hitlerowcy zdewastowali wnętrze synagogi. Od czasu zakończenia wojny mieści się w niej stolarnia.
Młoszowa, Świętego Józefa Robotnika 5
Kościół św. Józefa Robotnika - rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się w miejscowości Młoszowa, w gminie Trzebinia województwa małopolskiego.
Chrzanów, Jasnusza Kusocińskiego 4
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie – parafia w archidiecezji krakowskiej, w dekanacie Chrzanów. Parafia liczy ponad 15 tysięcy wiernych, mieszkających na osiedlach Północ–Tysiąclecie oraz Niepodległości w Chrzanowie. Od 21 grudnia 2010 roku administratorem parafii jest ks.
Babice, Kanonicza 6
Parafia Wszystkich Świętych w Babicach – parafia rzymskokatolicka w Babicach należąca do dekanatu Babice archidiecezji Krakowskiej. Obecnie proboszczem jest ks. mgr Antoni Pitek.
Gromiec, Romualda Traugutta
Kościół Matki Boskiej Różańcowej - rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się w miejscowości Gromiec, w gminie Libiąż województwa małopolskiego. Parafia w Gromcu została erygowana w 2007 roku. W centrum miejscowości jest budowana nowoczesna, jednonawowa świątynia.
Parafia Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Alwerni – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Babice archidiecezji krakowskiej w Alwerni. Parafia jest prowadzona przez bernardynów z klasztoru w Alwerni.
Trzebinia, Księdza Harcmistrza Mariana Luzara 1
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini – rzymskokatolicki kościół parafialny w Trzebini.
Trzebinia, Juliusza Słowackiego
Cmentarz żydowski w Trzebini – został oficjalnie założony w 1815 w Trzebini aczkolwiek już wcześniej jego teren służył jako miejsce pochówków (najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z 1780 roku). Nekropolia dzieli się na cztery kwatery: męską, żeńską, chłopięcą i dziewczęcą.

Strony