Chrzanów

0

Chrzanów - miasto powiatowe w województwie małopolskim.

Warto zobaczyć

Chrzanów, Adama Mickiewicza 2
Parafia św. Mikołaja w Chrzanowie – jedna z parafii Archidiecezji Krakowskiej, należąca do dekanatu Chrzanów.
Cmentarz żydowski w Chrzanowie – został założony najprawdopodobniej w 1763 i zajmuje powierzchnię 1,6 ha, na której zachowało się około 1500 macew, z których najstarsza pochodzi z 1802.
Chrzanów, Kościelec, Kościelna 2a
Parafia św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie - rzymskokatolicka parafia położona w archidiecezji krakowskiej.
Chrzanów, Pogorska 43f
Parafia Świętej Rodziny w Chrzanowie – parafia w archidiecezji krakowskiej, w dekanacie Chrzanów. Parafia liczy około 7 tysięcy wiernych, mieszkających na Osiedlu Młodości oraz Osiedlu Stella w Chrzanowie. Proboszczem jest ks. mgr Edward Kwarciak.
Synagoga Wielka – nieistniejąca obecnie synagoga. Znajdowała się w Chrzanowie przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Garncarskiej.
Chrzanów, Mickiewicza 13
Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich — placówka muzealna z siedzibą w Chrzanowie, funkcjonująca od 1960 roku. Inicjatorem powołania muzeum i jego późniejszym wieloletnim dyrektorem był profesor Mieczysław Mazaraki. Placówka zarządza aktualnie trzema obiektami na terenie Chrzanowa.
Chrzanów, Jasnusza Kusocińskiego 4
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie – parafia w archidiecezji krakowskiej, w dekanacie Chrzanów. Parafia liczy ponad 15 tysięcy wiernych, mieszkających na osiedlach Północ–Tysiąclecie oraz Niepodległości w Chrzanowie. Od 21 grudnia 2010 roku administratorem parafii jest ks.
Chrzanów, Borowcowa 76b
Parafia Matki Boskiej Ostrobramskiej w Chrzanowie – jedna z parafii Archidiecezji Krakowskiej w dekanacie Chrzanów.