Tarnów

0

Tarnów – miasto powiatowe w województwie małopolskim, leżące nad rzeką Białą.

Warto zobaczyć

Tarnów, Plac Katedralny
Bazylika katedralna Narodzenia NMP w Tarnowie – kościół gotycki, przebudowywany w późniejszych okresach. Budowla jest trzynawowa, z wydłużonym prezbiterium, zamkniętym trójboczną absydą oraz dobudowaną ze strony zachodniej wysoką na 72 m wieżą.
Tarnów, Rynek 1
Telefon: +48146212149
Ratusz w Tarnowie - budynek gotycki z XIV wieku, przebudowany w XVI wieku (pod kierunkiem Jana Marii Padovano) w stylu renesansowym.
Tarnów, Aleja Matki Bożej Fatimskiej 39
Telefon: (014) 622 22 86
Parafia Świętego Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Tarnów Północ. Od 2003 proboszczem parafii jest ks. dr Stanisław Bilski.
Tarnów, Wypoczynkowa
Zamek w Tarnowie – ruiny średniowiecznego zamku na Górze Świętego Marcina w Tarnowie w województwie małopolskim.
Tarnów, Gumniska, Sanguszków 28
Pomnik Ofiar Wojny i Faszyzmu – pomnik zlokalizowany przed Starym Cmentarzem przy ul. Narutowicza w Tarnowie, odsłonięty 19 czerwca 1966 roku w 26 rocznicę pierwszego transportu więźniów do Oświęcimia. Projektantami i realizatorami są: Bogdana Drwal i Anatol Drwal.
Tarnów, Pszenna 3a
Parafia Świętego Stanisława Kostki w Tarnowie - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Tarnów Zachód. Obecnie (od 2014 r.) proboszczem parafii jest Ks. Zbigniew Krzyszowski. Wikariuszem w tej tarnowskiej parafii od 2010 r. jest ks. Sławomir Głodzik.
Tarnów, Chyszowska
Cmentarz wojenny nr 200 w Tarnowie-Chyszowie – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.