Tarnów - Kościoły

Strony

Tarnów, Plac Katedralny
Bazylika katedralna Narodzenia NMP w Tarnowie – kościół gotycki, przebudowywany w późniejszych okresach. Budowla jest trzynawowa, z wydłużonym prezbiterium, zamkniętym trójboczną absydą oraz dobudowaną ze strony zachodniej wysoką na 72 m wieżą.
Tarnów, Aleja Matki Bożej Fatimskiej 39
Telefon: (014) 622 22 86
Parafia Świętego Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Tarnów Północ. Od 2003 proboszczem parafii jest ks. dr Stanisław Bilski.
Tarnów, Bernardyńska 13
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – zabytkowy, barokowy kościół konwentualny bernardynów, znajdujący się w Tarnowie przy ul. Bernardyńskiej 13.
Tarnów, Najświętszej Marii Panny 1
Kościół Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej – zabytkowy drewniany gotycki kościół, stojący przy zbiegu ulic Narutowicza i Najświętszej Panny Marii w Tarnowie, nad potokiem Wątok.
Tarnów, Krakowska 41
Kościół Księży Misjonarzy pw. Świętej Rodziny w Tarnowie − neogotycka bazylika zbudowana w latach 1904–1906, zlokalizowana przy ul. Krakowskiej 41 w Tarnowie.
Tarnów, Tuchowska 5
Kościół pw. Św. Trójcy w Tarnowie przy ul. Tuchowskiej, wzniesiony został w latach 1595 - 1597 w ówczesnej podtarnowskiej wsi Terlików z inicjatywy księdza Łukasza Godzinki, seniora wikariuszy kolegiaty tarnowskiej. Konsekracji kościoła dokonał w 1597 roku biskup krakowski kard. Jerzy Radziwiłł.
Tarnów, Pszenna 3a
Parafia Świętego Stanisława Kostki w Tarnowie - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Tarnów Zachód. Obecnie (od 2014 r.) proboszczem parafii jest Ks. Zbigniew Krzyszowski. Wikariuszem w tej tarnowskiej parafii od 2010 r. jest ks. Sławomir Głodzik.
Tarnów, Józefa Piłsudskiego 7
Parafia Świętego Krzyża i Świętego Filipa Neri w Tarnowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Tarnów Południe. Od 2007 proboszczem parafii jest ks. mgr Maciej Mitera COr
Tarnów, Plac Ojca Świętego Jana Pawła II 1
Parafia bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie – parafia rzymskokatolicka w Tarnowie, w diecezji tarnowskiej w dekanacie Tarnów Wschód. Od 1992 proboszczem parafii jest ks. Stanisław Dutka.
Nieistniejący obecnie kościół pod wezwaniem św. Anny – znajdował się w Tarnowie, u zbiegu dzisiejszych ulic św. Anny i św. Ducha. Powstał - jako niewielka drewniana budowla - na początku XVI w. z fundacji mieszczanina Adama Eberharda. W połowie XVII w.
Tarnów, Zbylitowska 5
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tarnowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Tarnów Zachód. Parafię założono 21 sierpnia 1938 r. Na pierwszego proboszcza wyznaczono ks. Stanisława Indyka. Kolejni włodarze parafii: ks. Jan Rec,
Tarnów, Bernardyńska 24a
Dawny kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Śnieżnej ojców bernardynów znajdował się w Tarnowie, u zbiegu dzisiejszych ulic Bernardyńskiej i Szerokiej. Zbudowany został w drugiej połowie XV w.
Tarnów, Klikowska 21
Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnowie - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Tarnów Południe. Od 2009 proboszczem parafii jest ks. mgr Czesław Haus
Tarnów, 16 Pułku Piechoty 10
Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Tarnów Północ. Od 1992 proboszczem parafii jest ks. kan. Jan Ptak.
Tarnów, Lwowska 102
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Tarnów Wschód. Proboszczowie: 1949–1992: Stefan Dobrzański 1992–2000: Stanisław Mlyczyński 2000–2007: Stanisław Sojka 2007-2012: Antoni Bielak od 2012: Adam Kardyś
Tarnów, Krzyska 112
Parafia Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Tarnów Północ. Od 1992 proboszczem parafii jest ks. Zdzisław Puścizna.
Tarnów, Zagumnie 23
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Tarnowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Tarnów Południe. Od 1984 proboszczem parafii był ks. Julian Gancarz. Od 2010 funkcję tę pełni ks. Tadeusz Wiszniewski.
Tarnów, Urszulańska 10
Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tarnowie - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Tarnów Południe.

Strony