Powiat olkuski - Kościoły

Strony

Klasztor norbertanek w Imbramowicach – zespół klasztorny norbertanek i kościół pw. św. św. Piotra i Pawła w Imbramowicach.
Olkusz, Szpitalna 1
Bazylika Kolegiacka św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – kościół halowy w Olkuszu, wybudowany na przełomie XIII i XIV wieku z malowidłami ściennymi i renesansowymi organami autorstwa Hansa Hummla z lat 1612-1623. Są to jedne z najstarszych w Europie organów zachowane w stopniu bliskim oryginalnemu.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Wolbromiu znany jako kościółek Mariacki lub kościółek Szpitalny został ufundowany w 1638 roku przez ks.
Wolbrom, Krzywa 2
Telefon: +48326441027
Kościół pw. św.
Kościół św. Marcina w Porębie Dzierżnej – zabytkowy, drewniany kościół parafialny św. Marcina w Porębie Dzierżnej w Porębie Dzierżnej, znajdujący się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa małopolskiego. Pochodzi z 1766 roku, w 1870 został rozbudowany - od zachodu wzniesiono murowaną nawę.
Rodaki, Długa 14
Kościół pw. św. Marka w Rodakach - drewniany kościół, położony w miejscowości Rodaki, wzniesiony w 1601 r. Wewnątrz znajdują się dwa ołtarze w stylu manierystycznym, w jednym z nich oglądać można posąg św. Mikołaja z 1400 r.
Bolesław, Główna 66
Parafia Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła w Bolesławiu – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie sławkowskim, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce. Utworzona w 1798 roku.
Bydlin, Legionów 6
Parafia Świętej Małgorzaty w Bydlinie - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie wolbromskim - św. Katarzyny, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce. Utworzona w XIV wieku.
Bolesław, Główna 5A
Parafia Bożego Ciała w Bolesławiu – najliczniejsza parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP położona na terenie diecezji warszawskiej w dekanacie warszawsko-łódzkim. We wsi Bolesław znajduje się największe w Polsce skupisko wiernych Kościoła Polskokatolickiego.
Bukowno, Tadeusza Kościuszki 38
Parafia św. Andrzeja Boboli w Bukownie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie sławkowskim, diecezji sosnowieckiej. Erygowana w 1938 roku.

Strony