Powiat suski - Kościoły

Strony

Hucisko, Lachowice 83
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Hucisku – parafia rzymskokatolicka w Hucisku należąca do dekanatu Sucha Beskidzka archidiecezji Krakowskiej. Erygowana w 1948, mieści się pod numerem 178.
Parafia św. Klemensa papieża i męczennika w Zawoi – parafia archidiecezji krakowskiej, wchodząca w skład dekanatu Maków Podhalański. Kościół parafialny pw. św. Klemensa znajduje się w centrum Zawoi.
Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Śleszowicach – parafia rzymskokatolicka w Śleszowicach należąca do dekanatu Wadowice-Południe archidiecezji Krakowskiej. Erygowana w 1999. Mieści się pod numerem 214.
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Suchej Beskidzkiej – kościół parafialny w stylu neogotyckim w Suchej Beskidzkiej, w archidiecezji krakowskiej.
Parafia Świętego Stanisława w Stryszawie – parafia rzymskokatolicka w Stryszawie należąca do dekanatu Sucha Beskidzka archidiecezji Krakowskiej. Obecnie proboszczem jest ks. mgr Krzysztof Dudziak.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarnówce – parafia rzymskokatolicka w Żarnówce należąca do dekanatu Maków Podhalański archidiecezji Krakowskiej. Erygowana w 2004.
Kościół Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łętowni – drewniany kościół z 2. połowy XVIII wieku, znajdujący się w Łętowni, w gminie Jordanów w województwie małopolskim.
Zawoja, Zawoja Górna 1812
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zawoi Górnej – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Maków Podhalański archidiecezji Krakowskiej. Obecnie proboszczem jest ks. mgr Bogusław Targosz.
Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lachowicach – drewniany kościół parafialny parafii śś. Ap. Piotra i Pawła w Lachowicach (gmina Stryszawa, powiat suski), którego powstanie datuje się na koniec wieku XVIII (1789-1791).
Parafia Świętej Anny w Stryszawie – parafia rzymskokatolicka w Stryszawie należąca do dekanatu Sucha Beskidzka archidiecezji krakowskiej.
Parafia Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Osielcu – parafia rzymskokatolicka w Osielcu należąca do dekanatu Maków Podhalański archidiecezji Krakowskiej. Erygowana w 1842.
Parafia Świętego Jana Kantego w Tarnawie Dolnej – parafia rzymskokatolicka w Tarnawie Dolnej należąca do dekanatu Sucha Beskidzka archidiecezji Krakowskiej. Erygowana w 1845.
Zembrzyce, Kościelna 124
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Zembrzycach – parafia rzymskokatolicka w Zembrzycach należąca do dekanatu Sucha Beskidzka archidiecezji Krakowskiej. Obecnie proboszczem jest ks. mgr Jan Kapusta.

Strony