Powiat wielicki - Kościoły

Strony

Kościół św. Klemensa w Wieliczce - kościół parafialny (fara) pod wezwaniem św. Klemensa, papieża, trzeciego następcy po św. Piotrze i pierwszego patrona górników.
Wieliczka, Świętego Sebastiana 23
Kościół św. Sebastiana w Wieliczce — modrzewiowy kościółek św. Sebastiana położony na południowo-wschodnich obrzeżach Wieliczki, na stromym zboczu wśród kilkusetletnich drzew. Jego budowa została rozpoczęta w 1581 roku, dzięki staraniom ówczesnego żupnika wielickiego Sebastiana Lubomirskiego.
Kościół św. Marcina – murowany kościół znajdujący się na szczycie wzgórza zwanego "Chełmik", w miejscowości Biskupice w powiecie wielickim.
Kościół Dziesięciu Tysięcy Męczenników − gotycki murowany kościół parafialny z połowy XIV wieku, zbudowany z donacji Kazimierza Wielkiego w ówczesnej wsi królewskiej Niepołomice.
Kościół pw. Ducha Świętego w Podstolicach — kościół parafialny, wybudowany w 1870 roku, we wsi Podstolice, na miejscu poprzedniego, z którego przeniesiono trzy ołtarze. Jest zabytkiem architektury drewnianej.
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Gorzkowie – parafia należąca do dekanatu Wieliczka archidiecezji Krakowskiej. Erygowana w 1923. Mieści się pod numerem 64. Obecnie proboszczem jest ks. Adam Żurad CSMA.
Kłaj, Kościelna 60
Kościół św. Józefa Robotnika - rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się w miejscowości Kłaj, w powiecie wielickim województwa małopolskiego.
Parafia Wniebowzięcia NMP w Niegowici - parafia archidiecezji krakowskiej Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego wchodząca w skład dekanatu Niegowić.
Podłęże, Fidelusa 375
Parafia NMP Królowej Polski w Podłężu – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Niepołomice archidiecezji krakowskiej. Została utworzona w roku 1978. Kościół parafialny budowany w latach 1958‑1964, konsekrowany w 1964. Do parafii należą miejscowości Podłęże, Zakrzowiec oraz Zakrzów

Strony