Powiat tatrzański - Kościoły

Strony

Zakopane, Antałówka 25
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela w Zakopanem-Antałówce – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Zakopane archidiecezji krakowskiej. Została utworzona w 1985. Kościół parafialny w budowie od 1988. Parafia jest prowadzona przez zgromadzenie zakonne salwatorianów.
Biały Dunajec, Jana Pawła II 202
Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu – parafia należąca do dekanatu Biały Dunajec archidiecezji Krakowskiej. Obecnie proboszczem jest ks. mgr lic. Jan Dolasiński a wikariuszem ks. Piotr Sałaciak. Na terenie parafii mieszka ks. senior Zdzisław Dobrzański
Kościół św. Anny w Zębie - kościół drewniany z początków XX wieku, położony w Zębie, w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Poronin.
Zakopane, Krupówki 1a
Kościół Najświętszej Rodziny w Zakopanem – najstarsza rzymskokatolicka, murowana świątynia Zakopanego.
Parafia MB Częstochowskiej w Dzianiszu – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Czarny Dunajec archidiecezji krakowskiej w Dzianiszu.
Kościelisko, Stanisława Nędzy-Kubińca 150
Parafia św. Kazimierza w Kościelisku – parafia należąca do dekanatu Zakopane archidiecezji krakowskiej. Obecnie proboszczem jest ks. Jacek Mola a wikariuszem ks. mgr Henryk Jurczasiak.
Poronin, Józefa Piłsudskiego 17
Parafia św. Marii Magdaleny w Poroninie. W centrum Poronina znajduje się zabytkowy Kościół pod wezwaniem św. Marii Magdaleny. Do początków XIX w. Poronin nie posiadał własnego kościoła. W 1806 r. wybudowano tu kaplicę, a w 1833 r. utworzono samodzielną parafię z kościołem.
Zakopane, Kościeliska
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Zakopanem przy ulicy Kościeliskiej nazywany jest często "starym kościółkiem". Jest to najstarszy drewniany obiekt sakralny w Zakopanem zbudowany w 1847 roku.
Zakopane, Harenda 14a
Kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie - drewniany kościół z XVIII wieku, przeniesiony w 1947 roku z Zakrzowa koło Kalwarii Zebrzydowskiej do Zakopanego. Otaczają go soboty. Wnętrze ozdobione jest malowidłami cechowymi, odnowionymi przez Władysława Jarockiego (zięcia Jana Kasprowicza).
Zakopane, Tytusa Chałubińskiego 30
Parafia Świętego Krzyża w Zakopanem – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Zakopane archidiecezji krakowskiej. Została utworzona w 1985. Kościół parafialny został wybudowany w latach 1983-1991, konsekrowany w 1991.
Zakopane, Chramcówki 11
Parafia Miłosierdzia Bożego w Zakopanem (Chramcówki) – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Zakopane archidiecezji krakowskiej. Została utworzona w 1985. Kościół parafialny wybudowany w latach 1989-1994, konsekrowany w 1994.
Parafia Przemienienia Pańskiego w Czarnej Górze – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Białka Tatrzańska archidiecezji krakowskiej w Czarnej Górze.
Parafia Przemienienia Pańskiego w Czarnej Górze – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Białka Tatrzańska archidiecezji krakowskiej w Czarnej Górze.
Kościół parafialny św. Sebastiana i Matki Boskiej Różańcowej znajduje się w Jurgowie w województwie małopolskim, powiecie tatrzańskim, gminie Bukowina Tatrzańska.
Murzasichle, Sądelska 60
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej w Murzasichlu – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Biały Dunajec archidiecezji krakowskiej w Murzasichlu.
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Witowie – rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Czarny Dunajec archidiecezji krakowskiej. Prowadzą ją Salezjanie. W 1966 w Witowie powstał wikariat parafii chochołowskiej. Od 1985 samodzielna parafia.

Strony