Powiat brzeski - Kościoły

Strony

Bazylika św. Marii Magdaleny i św. Stanisława – sanktuarium znajdujące się w Szczepanowie, k. Tarnowa, które 20 czerwca 2003 roku zostało ogłoszone bazyliką mniejszą.
Parafia Przemienienia Pańskiego i Bożego Miłosierdzia w Jurkowie – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie czchowskim w Polsce. Proboszczem Jurkowa od roku 1990 jest ks. Fryderyk Bajorek. Prócz niego w parafii służy rezydent ks. Stanisław Janas (od 2010).
Brzesko, Fryderyka Chopina 2
Kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Brzesku sięga początków miasta Brzeska (XIV w.). Podobno pierwszy kościół został wzniesiony około 1400 r., o czym wspomina Jan Długosz w swych kronikach.
Kościół Nawiedzenia NMP w Iwkowej – kościół z XV wieku znajdujący się w Iwkowej (gmina Iwkowa, powiat brzeski, województwo małopolskie), na terenie diecezji tarnowskiej.
Kościół pw. św. Małgorzaty Panny i Męczenniczki – gotycki kościół parafialny w Dębnie w powiecie brzeskim, zbudowany na przełomie XV i XVI wieku.
Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Iwkowej - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Czchów. Erygowana w XIV wieku. Mieści się pod numerem 12. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Szczurowa, Rynek 10
Telefon: +48146714646
Parafia pw. Świętego Floriana w Uszwi - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Brzesko. Erygowana w XIII wieku. Mieści się pod numerem 130. Prowadzą ją księża diecezjalni. Parafia Uszew pw. Św. Floriana Męczennika obejmuje dwie wsie: Uszew (ok.

Strony