Powiat tarnowski - Kościoły

Strony

Kościół pw. Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny w Odporyszowie – kościół parafialny we wsi Odporyszów, regionalne sanktuarium maryjne.
Kościół Trójcy Przenajświętszej w Zabawie- Kościół parafialny oraz Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkównej w miejscowości Zabawa.
Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej w Szerzynach - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Ołpiny. Erygowana w XIII wieku. Mieści się pod numerem 287. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika z klasztorem redemptorystów w Tuchowie − murowany barokowy kościół przyklasztorny (od 1951 roku parafialny) w Tuchowie, sanktuarium maryjne i miejsce pielgrzymkowe diecezji tarnowskiej, od 2010 bazylika mniejsza.
Kościół św. Marcina w Czermnej − zabytkowy drewniany kościół parafialny wybudowany w 1520 roku we wsi Czermna.
Parafia Matki Bożej Bolesnej w Łukowej – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Tarnów Północ w Polsce.
Kościół św. Jana Chrzciciela – drewniany gotycki kościół pomocniczy w Rzepienniku Biskupim pw. św. Jana Chrzciciela, wybudowany w XVI wieku.
Radłów, Biskupska 5
Telefon: +48146782018
Kościół świętego Jana Chrzciciela w Radłowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Radłów, w województwie małopolskim. Należy do dekanatu Radłów diecezji tarnowskiej.
Wojnicz, Jagiellońska 23
Kościół świętego Wawrzyńca w Wojniczu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Wojnicz, w województwie małopolskim. Należy do dekanatu Wojnicz diecezji tarnowskiej.
Tuchów, Tadeusza Kościuszki 8A
Telefon: +48146525510
Kościół pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Tuchowie – murowany późnobarokowy kościół parafialny w Tuchowie.
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Rzepienniku Biskupim - świątynia neogotycki projektu Antoniego Stacherskiego zbudowany w latach 1856-1864. Jest kościołem parafialnym parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Rzepienniku Biskupim.
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Ołpinach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Ołpiny. Erygowana w 1384. Mieści się pod numerem 56. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Parafia św. Katarzyny PM w Turzy - parafia znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie ciężkowickim.
Parafia Miłosierdzia Bożego w Rzepienniku Strzyżewskim - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie ciężkowickim, w miejscowości Rzepiennik Strzyżewski (województwo małopolskie).
Parafia pw. Ducha Świętego w Żabnie - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Żabno. Erygowana w 1374. Mieści się przy Rynku. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Parafia Matki Bożej Śnieżnej w Filipowicach – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Zakliczyn.
Ciężkowice, Świętego Andrzeja 8
Parafia pw. Pana Jezusa Miłosiernego i Świętego Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Ciężkowice. Erygowana w XIV wieku. Mieści się przy ulicy Świętego Andrzeja. Prowadzą ją księża diecezjalni.

Strony