Powiat wadowicki - Kościoły

Strony

Wadowice, Plac Jana Pawła II 1
Bazylika Mniejsza Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – kościół parafialny parafii Ofiarowania NMP w Wadowicach, znajdujący się przy pl. Jana Pawła II 1. Siedziba dekanatu Wadowice – Północ.
Wadowice, Aleja Matki Bożej Fatimskiej 90
Kościół św. Piotra Apostoła w Wadowicach - kościół parafialny parafii św. Piotra Apostoła w dekanacie Wadowice - Południe.
Sanktuarium św. Józefa – zespół klasztorny karmelitów bosych oraz kościół św. Józefa znajdujące się w w Wadowicach przy ul. Karmelickiej 22. Popularnie nazywany "Wadowicką Górką" lub klasztorem "na Górce". Ośrodek kultu św. Józefa, Matki Bożej Szkaplerznej oraz św. Rafała Kalinowskiego.
Chocznia, Kościelna 2
Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Choczni – parafia archidiecezji krakowskiej Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego wchodząca w skład dekanatu Wadowice - Północ. Kościołem parafialnym parafii jest Kościół pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
Bazylika Matki Boskiej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej – zabytkowy kościół znajdujący się w Kalwarii Zebrzydowskiej, część sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Kościół Wniebowzięcia NMP w Brodach – barokowy kościół rzymskokatolicki bernardynów, popularnie zwany Grobkiem. Jest to jeden z obiektów sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Zebrzydowicach – zabytkowy rzymskokatolicki kościół należący do archidiecezji krakowskiej wybudowany w 1620 roku.
Parafia Świętego Macieja w Andrychowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie andrychowskim. Erygowana w 1325. Zabytkowy kościół parafialny został wybudowany w 1721 roku w stylu barokowym, następnie przebudowywany w latach 1838 i 1924-1929. Posiada wyposażenie barokowe.
Kościół św. Erazma w Barwałdzie Dolnym - znajduje się we wsi w województwie małopolskim, w powiecie wadowickim, w gminie Wadowice. Świątynia należy do archidiecezji krakowskiej.
Parafia pod wezwaniem Świętego Józefa Robotnika w Łękawicy – parafia rzymskokatolicka w Łękawicy należąca do dekanatu Wadowice-Południe archidiecezji Krakowskiej. Erygowana w 1908.
Kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Radoczy – drewniany kościół parafialny parafii Przemienienia Pańskiego w Radoczy. Z początku XVI wieku, przebudowywany w XVIII, XIX i XX wieku. Znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa małopolskiego.
Inwałd, Wadowicka 110
Parafia pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Inwałdzie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Inwałdzie. Należy do dekanatu Andrychów diecezji bielsko-żywieckiej.
Parafia pod wezwaniem Świętego Marcina w Gierałtowicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Gierałtowicach. Należy do dekanatu Andrychów diecezji bielsko-żywieckiej. Mieści się pod numerem 64. Oprócz Gierałtowic parafia obejmuje również Gierałtowiczki.
Woźniki, Kościelna 67
Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Woźnikach – zabytkowy, drewniany kościół parafialny parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Woźnikach. W otoczeniu znajduje się niewielka drewniana wolnostojąca dzwonnica.
Bachowice, Księdza Franciszka Gołby 18
Parafia pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bachowicach – parafia rzymskokatolicka w Bachowicach należąca do dekanatu Zator archidiecezji krakowskiej.

Strony