Powiat dąbrowski - Kościoły

Strony

Olesno, Długa 31a
Parafia Świętej Katarzyny w Oleśnie - rzymskokatolicka parafia w Oleśnie położona jest w dekanacie Dąbrowa Tarnowska. Mieści się przy ulicy Długiej.
Kościół pw. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej − drewniana, barokowa świątynia konstrukcji zrębowej, zbudowana w 1771 roku z fundacji kanonika krakowskiego Kajetana Potockiego.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gręboszowie - zabytkowy kościół parafialny w dekanacie dąbrowskim diecezji tarnowskiej, w powiecie dąbrowskim województwa małopolskiego.
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Zalipiu - rzymskokatolicka parafia w Zalipiu położona jest w dekanacie Dąbrowa Tarnowska w diecezji tarnowskiej.
Kościół pw. św. Bartłomieja w Samocicach – kościół parafialny w dekanacie szczucińskim diecezji tarnowskiej, w gminie Bolesław województwa małopolskiego.
Radgoszcz, Plac Świętego Kazimierza 15
Parafia św. Kazimierza w Radgoszczy – rzymskokatolicka parafia w Radgoszczy należąca do dekanatu Dąbrowa Tarnowska diecezji tarnowskiej.
Kościół Świętej Marii Magdaleny – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Szczucin, w województwie małopolskim. Należy do dekanatu Szczucin diecezji tarnowskiej.
Parafia Najśw. Maryi Panny Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej - rzymskokatolicka parafia w Dąbrowie Tarnowskiej położona jest w dekanacie Dąbrowa Tarnowska.
Radgoszcz, Kościelna 38
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Radgoszczy - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Szczucin. Erygowana w XIII wieku. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Mędrzechowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Szczucin. Erygowana w XX wieku. Mieści się pod numerem 1. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Parafia św. Stanisława w Smęgorzowie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Dąbrowa Tarnowska.

Strony