Powiat dąbrowski - Atrakcje

Strony

Dąbrowa Tarnowska, Berka Joselewicza
Synagoga w Dąbrowie Tarnowskiej – synagoga znajdująca się w Dąbrowie Tarnowskiej przy ulicy Berka Joselewicza. Jest największą zachowaną synagogą w województwie małopolskim.
Olesno, Długa 31a
Parafia Świętej Katarzyny w Oleśnie - rzymskokatolicka parafia w Oleśnie położona jest w dekanacie Dąbrowa Tarnowska. Mieści się przy ulicy Długiej.
Kościół pw. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej − drewniana, barokowa świątynia konstrukcji zrębowej, zbudowana w 1771 roku z fundacji kanonika krakowskiego Kajetana Potockiego.
Dąbrowa Tarnowska, Berka Joselewicza
Cmentarz żydowski w Dąbrowie Tarnowskiej – został założony na przełomie XVII i XVIII wieku i zajmuje powierzchnię 2 ha, na której zachowało się kilkadziesiąt macew i ohel kryjący szczątki miejscowych cadyków.
Szczucin, 1 Maja 39
Telefon: +48 14 643 52 78
Muzeum Drogownictwa – muzeum i skansen historii i techniki budowy dróg, położone w Szczucinie koło Dąbrowy Tarnowskiej przy drodze krajowej nr 73 prowadzącej z Kielc do Tarnowa. Działa jako Zespół Historii Drogownictwa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Cmentarz wojenny nr 247 – Szczucin – austriacki cmentarz z I wojny światowej w miejscowości Szczucin, gminie Szczucin w powiecie dąbrowskim, województwie małopolskim. Jest jednym z 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gręboszowie - zabytkowy kościół parafialny w dekanacie dąbrowskim diecezji tarnowskiej, w powiecie dąbrowskim województwa małopolskiego.
Cmentarz wojenny nr 251 - Ujście Jezuickie. Jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie. Znajduje się w Ujściu Jezuickim i został zaprojektowany przez Johanna Watzala i Emila Ladewiga.
Kościół pw. św. Bartłomieja w Samocicach – kościół parafialny w dekanacie szczucińskim diecezji tarnowskiej, w gminie Bolesław województwa małopolskiego.
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Zalipiu - rzymskokatolicka parafia w Zalipiu położona jest w dekanacie Dąbrowa Tarnowska w diecezji tarnowskiej.
Cmentarz wojenny nr 244 – Narożniki – cmentarz z I wojny światowej, znajdujący się na należącym do miejscowości Radgoszcz przysiółku Narożniki, w gminie Radgoszcz, powiecie dąbrowskim, województwie małopolskim.

Strony