Nowy Sącz - Atrakcje

Strony

Nowy Sącz, Plac Kolegiacki 1
. Bazylika kolegiacka św. Małgorzaty w Nowym Sączu – kościół w Nowym Sączu posiadający tytuł bazyliki mniejszej siedziba Kapituły kolegiackiej w Nowym Sączu
Ratusz - siedziba władz Nowego Sącza. Najstarszym budynkiem, pełniącym funkcję ratusza był parterowy, murowany budynek zlokalizowany obok kościoła Św. Małgorzaty. Ratusz ten został zakupiony w połowie XV wieku przez kardynała Zbigniewa Oleśnickiego po utworzeniu Kolegiaty.
Zamek Królewski w Nowym Sączu – budowla wzniesiona przez króla Kazimierza Wielkiego w latach 1350–1360 na skarpie w obrębie fortyfikacji miejskich Nowego Sącza, w widłach dwóch rzek: Dunajca i Kamienicy. W przeszłości zamek posiadał dwie baszty narożne, wieżę, budynek mieszkalny i przedzamcze.
Nowy Sącz, Piotra Skargi 10
Kościół Ducha Świętego w Nowym Sączu - kościół ponorbertański, obecnie jezuicki mieszczący się w Nowym Sączu, przy ulicy Piotra Skargi.
Nowy Sącz, Jagiellońska
Kościół Najświętszej Maryi Panny w Nowym Sączu - rzymskokatolicki kościół cmentarny. Mieści się w Nowym Sączu, na Starym Cmentarzu, przy ulicy Jagiellońskiej.
Nowy Sącz, Plac Świętego Kazimierza 3
Kościół Świętego Kazimierza w Nowym Sączu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Nowym Sączu, przy Placu Świętego Kazimierza.
Nowy Sącz, Bohaterów Orła Białego 40a
Kościół Świętego Rocha w Nowym Sączu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Nowym Sączu, przy ulicy Dąbrówki, w dzielnicy Dąbrówka.
Nowy Sącz, Zygmuntowska 48
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa znajdujący się w Nowym Sączu, przy ulicy Zygmuntowskiej. Jest kościołem parafialnym i należy do diecezji tarnowskiej. Popularnie nazywany jest kolejowym.
Nowy Sącz, Biegonicka 8
Kościół św. Wawrzyńca w Nowym Sączu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Nowym Sączu, przy ulicy Biegonickiej, w dzielnicy Biegonice.
Nowy Sącz, Tadeusza Rejtana
Cmentarz wojenny nr 350 - Nowy Sącz – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie na terenie jego okręgu X Limanowa.
Winna Góra (353 m n.p.m.) – wzniesienie na terenie Nowego Sącza, w dzielnicy Biegonice.
Nowy Sącz, Świętej Heleny 44
Kościół Świętej Heleny w Nowym Sączu - rzymskokatolicki kościół filialny mieszczący się w Nowym Sączu przy ulicy Świętej Heleny, w dzielnicy Helena.
Nowy Sącz, Lwowska 3
Telefon: +48 18 443 77 08
Dom Gotycki (zwany też Kanonicznym) — budynek w Nowym Sączu, wzniesiony na przełomie XV/XVI wieku w obrębie miasta lokacyjnego. Do końca XVIII wieku był własnością kolegiaty św. Małgorzaty. Sprzedany po kasacie na rzecz skarbu zaborczej Austrii przeszedł w prywatne ręce.
Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Nowym Sączu – zbór adwentystyczny w Nowym Sączu, należący do okręgu wschodniego diecezji południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP.
Nowy Sącz, Ksawerego Dunikowskiego
Kościół Świętego Krzyża w Nowym Sączu – świątynia rzymskokatolicka w Nowym Sączu, w dzielnicy Helena. Służący jako kościół parafialny parafii św. Heleny .
Nowy Sącz, Pijarska 21
Telefon: +48 18 4421596
Kościół ewangelicko-augsburski w Nowym Sączu – to kaplica Przemienienia Pańskiego, należąca do dawnego klasztoru Franciszkanów, zbudowana w 1663 roku przez starostę Konstantego Lubomirskiego. Początkowo w założeniu kwadratowa, nakryta wspartą na czterech arkadach kopułą i zwieńczona latarnią.

Strony