Powiat suski - Atrakcje

Strony

Babiogórski Park Narodowy – polski park narodowy utworzony w 1954 roku na terenie województwa krakowskiego.
Zamek w Suchej Beskidzkiej (Zamek Suski) – renesansowy zamek w Suchej Beskidzkiej, magnacka rezydencja kolejnych właścicieli dóbr suskich: Castiglione-Suskich, Komorowskich, Wielopolskich, Branickich i Tarnowskich.
Hucisko, Lachowice 83
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Hucisku – parafia rzymskokatolicka w Hucisku należąca do dekanatu Sucha Beskidzka archidiecezji Krakowskiej. Erygowana w 1948, mieści się pod numerem 178.
Klasztor Karmelitów Bosych w Zawoi – klasztor zakonu karmelitów bosych usytuowany w północnej części miejscowości Zawoja (województwo małopolskie, powiat suski), na terenie osiedla Przysłop.
Parafia św. Klemensa papieża i męczennika w Zawoi – parafia archidiecezji krakowskiej, wchodząca w skład dekanatu Maków Podhalański. Kościół parafialny pw. św. Klemensa znajduje się w centrum Zawoi.
Kiczora lub Kiczera (905 m) – szczyt Pasma Przedbabiogórskiego (Jałowieckiego), pomiędzy Przełęczą Przysłop (661 m) a Solniskami (879 m). Według regionalizacji Polski opracowanej przez Jerzego Kondrackiego pasmo to należy do Beskidu Makowskiego.
Mioduszyna (633 m n.p.m.) – góra w Beskidzie Makowskim.
Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Śleszowicach – parafia rzymskokatolicka w Śleszowicach należąca do dekanatu Wadowice-Południe archidiecezji Krakowskiej. Erygowana w 1999. Mieści się pod numerem 214.
Wytrzyszczon (743 m) – szczyt Pasma Laskowskiego, które według Jerzego Kondrackiego, autora regionalizacji fizycznogeograficznej Polski należy do Beskidu Makowskiego. Na mapach i w przewodnikach turystycznych często zaliczane jest do Beskidu Żywieckiego.
Jasień (521 m n.p.m.) – góra w Paśmie Żurawnicy w Beskidzie Małym, wznosząca się od północnego zachodu nad centrum Suchej Beskidzkiej.
Jordanów, Generała Stanisława Maczka 119d
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Suchej Beskidzkiej – kościół parafialny w stylu neogotyckim w Suchej Beskidzkiej, w archidiecezji krakowskiej.
Chatka Gibasówka - prywatna chatka, położona w przysiółku Gibasy, w Beskidzie Małym, na wysokości 810 metrów n.p.m..
Góra Ludwiki (653 m) – szczyt w północno-wschodniej części grupy Beskidu Orawsko-Podhalańskiego w Beskidzkie Żywieckim. Na niektórych mapach ma nazwę Nad Lasem. Północne stoki Góry Ludwiki opadają do doliny Dzialskiego Potoku we wsi Toporzysko, południowe – ku dolinie potoku Pożoga
Okrąglica – szczyt o wysokości 1239 m n.p.m. w Paśmie Polic w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się na wschód od Kucałowej Przełęczy. Z wierzchołka w kierunku południowo-wschodnim ku dolinie Zakulawki odchodzi boczny grzbiet, na którym w górnej części znajduje się Hala Krupowa.
Przełęcz Brona (słow. Brána; 1408 m) – przełęcz w masywie Babiej Góry (Pasmo Babiogórskie) w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w północno-zachodniej grani tego masywu, pomiędzy Małą Babią Górą (dokładniej przed jej drugim , wschodnim wierzchołkiem czyli Niższym Cylem) a Kościółkami.

Strony