Powiat myślenicki - Atrakcje

Strony

Dobczyce, Stare Miasto 1
Zamek królewski w Dobczycach – położony na skalistym wzgórzu nad Rabą, a ściślej nad Jeziorem Dobczyckim, powstałym ze spiętrzenia wód Raby. Zapora jeziora wsparta jest o wzgórze zamkowe.
Zamek w Myślenicach – ruiny średniowiecznego zamku w Myślenicach w województwie małopolskim. Zamek królewski w Myślimicach położony był w drugiej połowie XVI wieku w powiecie szczyrzyckim województwa krakowskiego.
Diabelski Kamień w Kornatce – ostaniec wierzchołkowy w miejscowości Kornatka na Pogórzu Wiśnickim. Znajduje się na szczycie wzgórza Styrek (366 m n.pm.). Zbudowana z piaskowca istebniańskiego skała znajduje się tuż przy drodze prowadzącej do osiedla domków letniskowych nad Jeziorem Dobczyckim.
Zakliczyn, Wacława Iwaszkiewicza 100
Myślenice, Królowej Jadwigi 5
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach - gotycka świątynia wybudowana w 1465 roku. Posiada wczesnobarokową kaplicę z 1642 roku. Znajduje się w niej otoczony kultem Obraz Matki Bożej Myślenickiej z XVI wieku. Został wpisany do rejestru zabytków 22 stycznia 1970 roku.
Sułkowice, Tysiąclecia 1a
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach - siedziba parafii o tym samym wezwaniu należącej do dekanatu sułkowickiego. Zbudowany w stylu neoromańskim, na wzór bazylik wczesnochrześcijańskich, ma trzy nawy. Budowa, z dużymi przerwami trwała od 1936 do 1964 r.
Diabelski Kamień – skalny ostaniec w miejscowości Stróża w województwie małopolskim. Znajduje się w lesie na północno-wschodnich, opadających do doliny Raby stokach Kotonia w Beskidzie Makowskim. Jest to zbudowana z piaskowca magurskiego ambona o wysokości 6,5 m.
Siepraw, 1017
Telefon: (+48) 12-274-60-97
Dobczyce, Kościelna 1
Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych - neoromański kościół z elementami neogotyku. Znajduje sie on w Dobczycach przy Rynku.
Rezerwat przyrody Las Gościbia - rezerwat przyrody o powierzchni 282,46 ha, położony w województwie małopolskim, w powiecie myślenickim, w gminie Sułkowice. Został utworzony w roku 2001.Rezerwat w całości położony w miejscowości Harbutowice.
Styrek (ok.366 m n.p.m.) – wzgórze w miejscowości Kornatka w województwie małopolskim. Znajduje się na obszarze Pogórza Wiśnickiego. Wzgórze wznosi się nad Jeziorem Dobczyckim i jest tylko częściowo zalesione.

Strony