Powiat myślenicki - Religia

Strony

Myślenice, Królowej Jadwigi 5
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach - gotycka świątynia wybudowana w 1465 roku. Posiada wczesnobarokową kaplicę z 1642 roku. Znajduje się w niej otoczony kultem Obraz Matki Bożej Myślenickiej z XVI wieku. Został wpisany do rejestru zabytków 22 stycznia 1970 roku.
Sułkowice, Tysiąclecia 1a
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach - siedziba parafii o tym samym wezwaniu należącej do dekanatu sułkowickiego. Zbudowany w stylu neoromańskim, na wzór bazylik wczesnochrześcijańskich, ma trzy nawy. Budowa, z dużymi przerwami trwała od 1936 do 1964 r.
Siepraw, 1017
Telefon: (+48) 12-274-60-97
Dobczyce, Kościelna 1
Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych - neoromański kościół z elementami neogotyku. Znajduje sie on w Dobczycach przy Rynku.
Synagoga w Wiśniowej – synagoga znajdująca się w Wiśniowej, miejscowości w województwie małopolskim, w powiecie myślenickim. Budynek położony jest w centrum wsi, nad rzeką Krzyworzeka, po prawej stronie drogi wojewódzkiej nr 964 prowadzącej z Wiśniowej do Kasiny Wielkiej.
Kaplica dworska w Skomielnej Czarnej pw. Nawiedzenia NP Marii - drewniana kaplica z końca XVIII w. Stoi na zboczu wzgórza Kokorzyk w beskidzie makowskim, we wsi Skomielna Czarna.
Kościół św. Wojciecha w Krzeczowie - drewniany kościół z przełomu XVI i XVII wieku, zlokalizowany w Krzeczowie, w województwie małopolskim, w powiecie myślenickim, w gminie Lubień. Zbudowany pierwotnie w Łętowni, w roku 1760 przeniesiony na nowe miejsce, montaż kościoła ukończono w 1765.
Cmentarz wojenny nr 373 - Wiśniowa - austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie i znajdujący się na terenie jego okręgu X Limanowa.

Strony