Powiat bocheński - Religia

Strony

Bochnia, Plac Świętej Kingi 9
Bazylika św. Mikołaja w Bochni – najstarszy i największy kościół w Bochni, od 1998 roku bazylika mniejsza, od 2003 roku kolegiata- Bocheńska kapituła kolegiacka.
Kościół św. Leonarda – drewniany kościół cmentarny, usytuowany w miejscowości Lipnica Dolna w powiecie bocheńskim. Wpisany, wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski i Podkarpacia, na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Kaplica Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Rozdzielu została zbudowana w latach 1958-1961 z inicjatywy pochodzącego z Kamionki Małej ks. Michała Krawczyka. Ów ksiądz chciał w ten sposób uczcić i umocnić kult Matki Bożej w okolicy.
Zbudowany w konstrukcji zrębowej z drewna modrzewiowego w 1563 roku, w stylu gotyckim, z fundacji króla Zygmunta Augusta. Istnieje również hipoteza, że pochodzi z XV wieku. Prawdopodobne jest, że część materiałów ze starego kościoła użyto przy budowie nowego.
Parafia Świętego Bartłomieja Apostoła w Łapanowie – rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Niegowić archidiecezji krakowskiej.
Rzezawa, Kościelna 23
Parafia Trójcy Przenajświętszej i św. Leopolda w Rzezawie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bochnia-Wschód w diecezji tarnowskiej. Obejmuje swym zasięgiem wsi: Rzezawa, Jodłówka, Grądy, część Jasienia i część Krzeczowa.
Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Rajbrocie – parafia rzymskokatolicka położona w powiecie bocheńskim, województwie małopolskim, Polska.
Kościół MB Nieustającej Pomocy w Łąkcie Górnej – kościół parafialny z 1989. Znajduje się w dekanacie lipnickim.
Cmentarz wojenny nr 340 - Zonia – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się w północnej części przysiółka Zonia miejscowości Sobolów w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Łapanów.
Cmentarz wojenny nr 300 – Rajbrot-Kobyła – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się na północnym stoku Kobyły. Administracyjnie jest to w miejscowości Rajbrot w gminie Lipnica Murowana w powiecie bocheńskim w województwie małopolskim.
Cmentarz wojenny nr 308 – Królówka – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się we wsi Królówka w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Nowy Wiśnicz. W niektórych opracowaniach nazywany jest też cmentarzem w Muchówce lub w Leszczynie.
Cmentarz wojenny nr 315 - Krzeczów – zabytkowy cmentarz, zaprojektowany przez Franza Starka, znajdujący się we wsi Krzeczów, gmina Rzezawa, powiat Bochnia. Jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.
Cmentarz wojenny nr 338 – Nieprześnia – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się we wsi Nieprześnia w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Bochnia. Jest jednym z 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.

Strony