Gmina Żegocina - Religia

Kaplica Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Rozdzielu została zbudowana w latach 1958-1961 z inicjatywy pochodzącego z Kamionki Małej ks. Michała Krawczyka. Ów ksiądz chciał w ten sposób uczcić i umocnić kult Matki Bożej w okolicy.
Zbudowany w konstrukcji zrębowej z drewna modrzewiowego w 1563 roku, w stylu gotyckim, z fundacji króla Zygmunta Augusta. Istnieje również hipoteza, że pochodzi z XV wieku. Prawdopodobne jest, że część materiałów ze starego kościoła użyto przy budowie nowego.
Kościół MB Nieustającej Pomocy w Łąkcie Górnej – kościół parafialny z 1989. Znajduje się w dekanacie lipnickim.
Cmentarz wojenny nr 304 – Łąkta Górna – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się we wsi Łąkta Górna w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Żegocina. Jest jednym z 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.
Cmentarz wojenny nr 302 - Żegocina – cmentarz z I wojny światowej zaprojektowany przez Franza Starka, znajdujący się we wsi Żegocina w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Żegocina.
Murowany kościół pod wezwaniem świętego Mikołaja Biskupa w Żegocinie - kościół parafialny z 1896 roku. Należy do dekanatu Lipnica Murowana.
Cmentarz wojenny nr 301 - Żegocina – cmentarz z I wojny światowej zaprojektowany przez Franza Starka, znajdujący się we wsi Żegocina w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Żegocina.
Kaplica Jezusa Miłosiernego w Rozdzielu, w przysiółku Rosochatka została wzniesiona z intencji Ireny i Józefa Pławeckich w 2007 roku na przeciw brzozowego krzyża. Drewniana, o charakterze otwartej wiaty, kryta blachą, zwieńczona krzyżem. Na ścianach bocznych po parze dużych okien.