Bochnia

0

Bochnia - miasto powiatowe w województwie małopolskim.

Warto zobaczyć

Bochnia, Plac Świętej Kingi 9
Bazylika św. Mikołaja w Bochni – najstarszy i największy kościół w Bochni, od 1998 roku bazylika mniejsza, od 2003 roku kolegiata- Bocheńska kapituła kolegiacka.
Kopalnia soli „Bochnia” (od XIII wieku do 1772 wchodząca w skład Żupy krakowskiej). Początki kopalni sięgają roku 1248, kiedy to odkryto pokłady soli kamiennej. Odkrycie to jest związane z legendą o św. Kindze. Okolice Bochni znacznie wcześniej, bo od ok. 3500 lat p.n.e.
Bochnia, Konstytucji 3 Maja 3
Willa Koci Zamek - willa lekarza Mieczysława Dembowskiego zbudowana w 1895 według projektu Teodora Talowskiego. Znajduje się w Bochni przy ul. Konstytucji 3 Maja 3.
Bochnia, Kazimierza Wielkiego 16-22
Bochnia, Kazimierza Wielkiego 31/33
Bochnia, Trudna 13
Synagoga w Bochni – synagoga znajdująca się w Bochni przy ulicy Trudnej 13, dawniej zwanej Tadeusza Kościuszki.
Bochnia, Stanisława Wyspiańskiego 25
Kościół Świętego Pawła Apostoła - rzymskokatolicki kościół parafialny, położony przy ulicy Stanisława Wyspiańskiego 25A w Bochni, należący do parafii św. Pawła Apostoła w dekanacie Bochnia Zachód, diecezji tarnowskiej.
Bochnia, Rynek 20
Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni – muzeum położone w Bochni. Placówka jest gminną jednostką organizacyjną. Jego patronem jest Stanisław Fischer – nauczyciel, działacz społeczny i regionalny, jeden ze "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata".