Gmina Rzezawa

0

Gmina Rzezawa - gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskm.

Warto zobaczyć

Rzezawa, Kościelna 23
Parafia Trójcy Przenajświętszej i św. Leopolda w Rzezawie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bochnia-Wschód w diecezji tarnowskiej. Obejmuje swym zasięgiem wsi: Rzezawa, Jodłówka, Grądy, część Jasienia i część Krzeczowa.
Cmentarz wojenny nr 315 - Krzeczów – zabytkowy cmentarz, zaprojektowany przez Franza Starka, znajdujący się we wsi Krzeczów, gmina Rzezawa, powiat Bochnia. Jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.
Bratucice, Radziejów
Cmentarz wojenny nr 318 – Wrzępia – cmentarz z okresu I wojny światowej. Terytorialnie cmentarz jest położony na terenie gminy Rzezawa w miejscowości Bratucice, przysiółek Radziejów.
Parafia Matki Bożej Nieustającej pomocy w Krzeczowie - jest najmłodszą parafią w dekanacie Bochnia-Wschód, powstałą w 1990 roku, po wydzieleniu z Rzezawy. Obejmuje miejscowości: Krzeczów oraz w Bochni - ul. Krzeczowską (nry 92-166) i Krzeczów-Bełch. Parafia liczy 1480 wiernych.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Borku – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bochnia-Wschód w diecezji tarnowskiej.