Gmina Nowy Wiśnicz

0

Gmina Nowy Wiśnicz - gmina miejsko-wiejska w powiecie bocheńskim, w województwie małopolskim.

Warto zobaczyć

Zamek w Wiśniczu – zamek położony na zalesionym wzgórzu nad rzeką Leksandrówką we wsi Stary Wiśnicz, wzniesiony przez Jana Kmitę w 2. połowie XIV wieku. Wczesnobarokowy korpus zamku z elementami renesansowymi zbudowano na planie czworoboku z wewnętrznym dziedzińcem.
Ratusz w Nowym Wiśniczu – znajdujący się w Nowym Wiśniczu w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Nowy Wiśnicz. Obiekt wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego
Cmentarz wojenny nr 308 – Królówka – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się we wsi Królówka w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Nowy Wiśnicz. W niektórych opracowaniach nazywany jest też cmentarzem w Muchówce lub w Leszczynie.
Bukowiec – wzgórze (389 m) na Pogórzu Wiśnickim. Znajduje się na granicy miejscowości Połom Duży, Lipnica Górna i Leksandrowa w województwie małopolskim, na terenie Wiśnicko-Lipnickiego Park Krajobrazowego.
Cmentarz żydowski w Nowym Wiśniczu – został założony przed 1641 rokiem i zajmuje powierzchnię 1,8 ha, na której zachowało się dwieście pięćdziesiąt nagrobków spośród których najstarszy pochodzi z 1667 roku. Macewy cechują się dobrym stanem zachowania i bogatą ornamentyką.