Gmina Nowy Wiśnicz - Atrakcje

Strony

Zamek w Wiśniczu – zamek położony na zalesionym wzgórzu nad rzeką Leksandrówką we wsi Stary Wiśnicz, wzniesiony przez Jana Kmitę w 2. połowie XIV wieku. Wczesnobarokowy korpus zamku z elementami renesansowymi zbudowano na planie czworoboku z wewnętrznym dziedzińcem.
Ratusz w Nowym Wiśniczu – znajdujący się w Nowym Wiśniczu w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Nowy Wiśnicz. Obiekt wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego
Cmentarz wojenny nr 308 – Królówka – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się we wsi Królówka w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Nowy Wiśnicz. W niektórych opracowaniach nazywany jest też cmentarzem w Muchówce lub w Leszczynie.
Rezerwat przyrody Kamień-Grzyb – rezerwat przyrody nieożywionej we wsi Połom Duży (gmina Nowy Wiśnicz, powiat bocheński, województwo małopolskie). Rok utworzenia: 1962, powierzchnia: 1,82 ha.
Cmentarz żydowski w Nowym Wiśniczu – został założony przed 1641 rokiem i zajmuje powierzchnię 1,8 ha, na której zachowało się dwieście pięćdziesiąt nagrobków spośród których najstarszy pochodzi z 1667 roku. Macewy cechują się dobrym stanem zachowania i bogatą ornamentyką.
Bukowiec – wzgórze (389 m) na Pogórzu Wiśnickim. Znajduje się na granicy miejscowości Połom Duży, Lipnica Górna i Leksandrowa w województwie małopolskim, na terenie Wiśnicko-Lipnickiego Park Krajobrazowego.
Cmentarz wojenny nr 312 - Stary Wiśnicz – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się w miejscowości Stary Wiśnicz w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Nowy Wiśnicz. Jest jednym z 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.
Muzeum Ziemi Wiśnickiej w Nowym Wiśniczu – muzeum położone w Nowym Wiśniczem. Placówka jest gminną jednostką organizacyjną.
Cmentarz wojenny nr 311 Nowy Wiśnicz – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej znajdujący się w miejscowości Nowy Wiśnicz w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Nowy Wiśnicz. Jest jednym z 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C.

Strony