Gmina Drwinia

0

Gmina Drwinia - gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskm.

Warto zobaczyć

Cmentarz wojenny nr 320 – Niedary – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie i znajdujący się na terenie jego okręgu IX Bochnia.
Cmentarz wojenny nr 321 – Świniary – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie i znajdujący się na terenie jego okręgu IX Bochnia.
Cmentarz wojenny nr 322 - Grobla – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie na terenie jego okręgu IX Bochnia.
Cmentarz wojenny nr 323 - Mikluszowice – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie na terenie jego okręgu IX Bochnia.
Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Drwinii – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Uście Solne. Erygowana w 1980. Mieści się pod numerem 71. Prowadzą ją księża diecezjalni.