Powiat dąbrowski - Religia

Strony

Dąbrowa Tarnowska, Berka Joselewicza
Synagoga w Dąbrowie Tarnowskiej – synagoga znajdująca się w Dąbrowie Tarnowskiej przy ulicy Berka Joselewicza. Jest największą zachowaną synagogą w województwie małopolskim.
Olesno, Długa 31a
Parafia Świętej Katarzyny w Oleśnie - rzymskokatolicka parafia w Oleśnie położona jest w dekanacie Dąbrowa Tarnowska. Mieści się przy ulicy Długiej.
Kościół pw. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej − drewniana, barokowa świątynia konstrukcji zrębowej, zbudowana w 1771 roku z fundacji kanonika krakowskiego Kajetana Potockiego.
Dąbrowa Tarnowska, Berka Joselewicza
Cmentarz żydowski w Dąbrowie Tarnowskiej – został założony na przełomie XVII i XVIII wieku i zajmuje powierzchnię 2 ha, na której zachowało się kilkadziesiąt macew i ohel kryjący szczątki miejscowych cadyków.
Cmentarz wojenny nr 247 – Szczucin – austriacki cmentarz z I wojny światowej w miejscowości Szczucin, gminie Szczucin w powiecie dąbrowskim, województwie małopolskim. Jest jednym z 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gręboszowie - zabytkowy kościół parafialny w dekanacie dąbrowskim diecezji tarnowskiej, w powiecie dąbrowskim województwa małopolskiego.
Cmentarz wojenny nr 251 - Ujście Jezuickie. Jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie. Znajduje się w Ujściu Jezuickim i został zaprojektowany przez Johanna Watzala i Emila Ladewiga.
Kościół pw. św. Bartłomieja w Samocicach – kościół parafialny w dekanacie szczucińskim diecezji tarnowskiej, w gminie Bolesław województwa małopolskiego.
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Zalipiu - rzymskokatolicka parafia w Zalipiu położona jest w dekanacie Dąbrowa Tarnowska w diecezji tarnowskiej.
Cmentarz wojenny nr 244 – Narożniki – cmentarz z I wojny światowej, znajdujący się na należącym do miejscowości Radgoszcz przysiółku Narożniki, w gminie Radgoszcz, powiecie dąbrowskim, województwie małopolskim.
Radgoszcz, Plac Świętego Kazimierza 15
Parafia św. Kazimierza w Radgoszczy – rzymskokatolicka parafia w Radgoszczy należąca do dekanatu Dąbrowa Tarnowska diecezji tarnowskiej.
Kościół Świętej Marii Magdaleny – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Szczucin, w województwie małopolskim. Należy do dekanatu Szczucin diecezji tarnowskiej.
Cmentarz wojenny nr 248 w Dąbrowie Tarnowskiej – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.
Cmentarz żydowski w Szczucinie – został założony w pierwszej połowie XIX wieku i zajmuje powierzchnię 0,4 ha, na której zachowało się kilkadziesiąt nagrobków, w tym wiele o wysokim poziomie artystycznym. Cmentarz jest obecnie porośnięty lasem.
Parafia Najśw. Maryi Panny Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej - rzymskokatolicka parafia w Dąbrowie Tarnowskiej położona jest w dekanacie Dąbrowa Tarnowska.
Radgoszcz, Kościelna 38
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Radgoszczy - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Szczucin. Erygowana w XIII wieku. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Prowadzą ją księża diecezjalni.

Strony