Powiat tatrzański - Religia

Strony

Zakopane, Antałówka 25
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela w Zakopanem-Antałówce – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Zakopane archidiecezji krakowskiej. Została utworzona w 1985. Kościół parafialny w budowie od 1988. Parafia jest prowadzona przez zgromadzenie zakonne salwatorianów.
Zakopane, Kalatówki, Kalatówki
Pustelnia Brata Alberta – niewielki drewniany budynek w klasztorze Albertynek na Kalatówkach w Zakopanem. Wybudowany został w 1901. Jest to skromny w formie dwuizbowy budynek z poddaszem, niewielkim gankiem i wąskim przedsionkiem.
Małe Ciche, Wiktorówki 47
Telefon: +48 18 2019850
Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr lub Matki Bożej Jaworzyńskiej – sanktuarium położone w Tatrach Wysokich, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, w bezpośrednim sąsiedztwie Rusinowej Polany na wysokości około 1200 m n.p.m.
Biały Dunajec, Jana Pawła II 202
Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu – parafia należąca do dekanatu Biały Dunajec archidiecezji Krakowskiej. Obecnie proboszczem jest ks. mgr lic. Jan Dolasiński a wikariuszem ks. Piotr Sałaciak. Na terenie parafii mieszka ks. senior Zdzisław Dobrzański
Kościół św. Anny w Zębie - kościół drewniany z początków XX wieku, położony w Zębie, w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Poronin.
Zakopane, Krupówki 1a
Kościół Najświętszej Rodziny w Zakopanem – najstarsza rzymskokatolicka, murowana świątynia Zakopanego.
Parafia MB Częstochowskiej w Dzianiszu – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Czarny Dunajec archidiecezji krakowskiej w Dzianiszu.
Kościelisko, Stanisława Nędzy-Kubińca 150
Parafia św. Kazimierza w Kościelisku – parafia należąca do dekanatu Zakopane archidiecezji krakowskiej. Obecnie proboszczem jest ks. Jacek Mola a wikariuszem ks. mgr Henryk Jurczasiak.
Poronin, Józefa Piłsudskiego 17
Parafia św. Marii Magdaleny w Poroninie. W centrum Poronina znajduje się zabytkowy Kościół pod wezwaniem św. Marii Magdaleny. Do początków XIX w. Poronin nie posiadał własnego kościoła. W 1806 r. wybudowano tu kaplicę, a w 1833 r. utworzono samodzielną parafię z kościołem.
Zakopane, Kościeliska
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Zakopanem przy ulicy Kościeliskiej nazywany jest często "starym kościółkiem". Jest to najstarszy drewniany obiekt sakralny w Zakopanem zbudowany w 1847 roku.
Zakopane, Harenda 14a
Kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie - drewniany kościół z XVIII wieku, przeniesiony w 1947 roku z Zakrzowa koło Kalwarii Zebrzydowskiej do Zakopanego. Otaczają go soboty. Wnętrze ozdobione jest malowidłami cechowymi, odnowionymi przez Władysława Jarockiego (zięcia Jana Kasprowicza).
Zakopane, Kalatówki
Klasztor Albertynek na Kalatówkach – zespół klasztorno-pustelniczy żeńskiego zakonu albertynek (Zgromadzenie Sióstr III Zakonu Regularnego św. Franciszka z Asyżu) na Kalatówkach w Zakopanem. Położony jest przy Drodze Brata Alberta z Kuźnic na polanę Kalatówki.
Zakopane, Tytusa Chałubińskiego 30
Parafia Świętego Krzyża w Zakopanem – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Zakopane archidiecezji krakowskiej. Została utworzona w 1985. Kościół parafialny został wybudowany w latach 1983-1991, konsekrowany w 1991.

Strony