Powiat tarnowski - Atrakcje

Strony

Kościół pw. Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny w Odporyszowie – kościół parafialny we wsi Odporyszów, regionalne sanktuarium maryjne.
Zamek w Melsztynie – ruiny zamku na wzgórzu nad Dunajcem we wsi Melsztyn w powiecie tarnowskim w województwie małopolskim.
Kościół Trójcy Przenajświętszej w Zabawie- Kościół parafialny oraz Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkównej w miejscowości Zabawa.
Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej w Szerzynach - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Ołpiny. Erygowana w XIII wieku. Mieści się pod numerem 287. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Gromnik, 2
Telefon: +48146514238
Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika z klasztorem redemptorystów w Tuchowie − murowany barokowy kościół przyklasztorny (od 1951 roku parafialny) w Tuchowie, sanktuarium maryjne i miejsce pielgrzymkowe diecezji tarnowskiej, od 2010 bazylika mniejsza.
Kąśna Dolna, 17
Telefon: +48146510208
Dworek w Kąśnej Dolnej koło Tarnowa w Małopolsce pochodzi z pierwszej połowy XIX w. Jest to murowany parterowy budynek, skierowany na wschód, z otwartym gankiem opartym na czterech kolumnach i zwieńczonym attyką. Dwuspadowy dach dworku przykrywa nieużytkowe poddasze.
Kościół św. Marcina w Czermnej − zabytkowy drewniany kościół parafialny wybudowany w 1520 roku we wsi Czermna.
Ratusz w Tuchowie - zabytkowy ratusz klasycystyczny w Tuchowie, w województwie małopolskim. Obecna budowla została odbudowana w latach 1873–1874 z wykorzystaniem części fundamentów i ścian poprzedniej. Jest to w całości murowana budowla piętrowa. Na planie w kształcie litery C.
Zamek Trzewlin – ruiny średniowiecznego zamku rycerskiego z XIV wieku na szczycie Panieńskiej Góry w Wielkiej Wsi w powiecie tarnowskim w województwie małopolskim.
Wał (523 m) – szczyt na Pogórzu Rożnowskim pomiędzy doliną Dunajca na zachodzie i doliną Białej od strony wschodniej. Znajdują się na nim dwa maszty przekaźników radiokomunikacyjnych.
Skamieniałe Miasto – rezerwat przyrody nieożywionej położony na prawym brzegu rzeki Biała na Pogórzu Ciężkowickim, w pobliżu Ciężkowic (południowa część województwa małopolskiego). Powierzchnia 15,01 ha, utworzony w 1931 (formalnie zatwierdzony 1974).

Strony