Nowy Sącz - Kościoły

Strony

Nowy Sącz, Plac Kolegiacki 1
. Bazylika kolegiacka św. Małgorzaty w Nowym Sączu – kościół w Nowym Sączu posiadający tytuł bazyliki mniejszej siedziba Kapituły kolegiackiej w Nowym Sączu
Nowy Sącz, Piotra Skargi 10
Kościół Ducha Świętego w Nowym Sączu - kościół ponorbertański, obecnie jezuicki mieszczący się w Nowym Sączu, przy ulicy Piotra Skargi.
Nowy Sącz, Jagiellońska
Kościół Najświętszej Maryi Panny w Nowym Sączu - rzymskokatolicki kościół cmentarny. Mieści się w Nowym Sączu, na Starym Cmentarzu, przy ulicy Jagiellońskiej.
Nowy Sącz, Plac Świętego Kazimierza 3
Kościół Świętego Kazimierza w Nowym Sączu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Nowym Sączu, przy Placu Świętego Kazimierza.
Nowy Sącz, Biegonicka 8
Kościół św. Wawrzyńca w Nowym Sączu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Nowym Sączu, przy ulicy Biegonickiej, w dzielnicy Biegonice.
Nowy Sącz, Bohaterów Orła Białego 40a
Kościół Świętego Rocha w Nowym Sączu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Nowym Sączu, przy ulicy Dąbrówki, w dzielnicy Dąbrówka.
Nowy Sącz, Zygmuntowska 48
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa znajdujący się w Nowym Sączu, przy ulicy Zygmuntowskiej. Jest kościołem parafialnym i należy do diecezji tarnowskiej. Popularnie nazywany jest kolejowym.
Nowy Sącz, Świętej Heleny 44
Kościół Świętej Heleny w Nowym Sączu - rzymskokatolicki kościół filialny mieszczący się w Nowym Sączu przy ulicy Świętej Heleny, w dzielnicy Helena.
Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Nowym Sączu – zbór adwentystyczny w Nowym Sączu, należący do okręgu wschodniego diecezji południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP.
Nowy Sącz, Pijarska 21
Telefon: +48 18 4421596
Kościół ewangelicko-augsburski w Nowym Sączu – to kaplica Przemienienia Pańskiego, należąca do dawnego klasztoru Franciszkanów, zbudowana w 1663 roku przez starostę Konstantego Lubomirskiego. Początkowo w założeniu kwadratowa, nakryta wspartą na czterech arkadach kopułą i zwieńczona latarnią.
Nowy Sącz, Ksawerego Dunikowskiego
Kościół Świętego Krzyża w Nowym Sączu – świątynia rzymskokatolicka w Nowym Sączu, w dzielnicy Helena. Służący jako kościół parafialny parafii św. Heleny .
Nieistniejący obecnie klasztorny Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Nowym Sączu stał na miejscu dzisiejszego kościoła ewangelickiego.
Nowy Sącz, 1 Pułku Strzelców Podhalańskich 5
Parafia Straży Granicznej Bożego Miłosierdzia w Nowym Sączu znajduje się w Dekanacie Straży Granicznej Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Jej proboszczem jest ks. ppłk. SG Andrzej Gut. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 2 maja 2008.
Nowy Sącz, Bohaterów Orła Białego 40a
Parafia pw. Świętego Rocha w Nowym Sączu - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Nowy Sącz Wschód. Erygowana w 1924. Mieści się przy ulicy Bohaterów Orła Białego. Obsługują ją księża diecezjalni.
Nowy Sącz, Myśliwska 1
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Nowym Sączu-Zabełczu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Nowy Sącz Centrum. Erygowana w 1981. Mieści się przy ulicy Myśliwskiej. Obsługują ją księża diecezjalni.
Nowy Sącz, Generała Wieniawy-Długoszowskiego
Cerkiew św. Dymitra w Nowym Sączu – świątynia została przeniesiona w 1993 do Nowego Sącza z opuszczonej po akcji Wisła wsi łemkowskiej Czarne.
Nowy Sącz, Królowej Jadwigi 44
Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu − parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Nowy Sącz Wschód.

Strony