Powiat krakowski - Kościoły

Strony

Czerna, 79
Telefon: (012)282 00 65
Tenczynek, Księdza Mieczysława Mądrzyka 21a
Kościół św. Katarzyny w Tenczynku – murowana świątynia rzymskokatolicka, położona na niewielkim wzniesieniu Górka Sieradzka w Tenczynku, pełniąca funkcję kościoła parafialnego parafii obejmującej wsie Tenczynek i Rudno. Jej patronką jest św. Katarzyna Aleksandryjska z Egiptu.
Kościół parafialny pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Paczółtowicach – drewniany kościół w Paczółtowicach, w powiecie krakowskim. Świątynia znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa małopolskiego.
Kościół pw. Narodzenia Panny Marii w Gaju – kościół z 1626 r. znajdujący się w Gaju, w gminie Mogilany, w powiecie krakowskim. Kościół powstał na miejscu starszej, drewnianej świątyni z XIII w. W ołtarzu głównym znajduje się, uchodzący za cudowny, obraz Matki Bożej Gajowskiej z 2 połowy XV w.
Krzeszowice, Grunwaldzka 1
Kościół św. Marcina z Tours - neogotycki kościół położony w zachodniej części Krzeszowic nad Krzeszówką. Wcześniejsza świątynia istniała tu prawdopodobnie w 1337 roku. Obecną wzniesiono w latach 1832 i 1840-1844 według projektu Karola Perciera, Leonarda Fontaine i Karola Fryderyka Schinkla.
Skawina, Ogrody, Marii Skłodowskiej-Curie 12
Parafia Miłosierdzia Bożego w Skawinie-Ogrodach - parafia należąca do dekanatu Skawina archidiecezji krakowskiej. Została utworzona w 1983. Kościół parafialny wybudowany w 1982 - 1995, poświęcony w 1995, konsekrowany 2007. Mieści się przy ulicy Marii Curie-skłodowskiej.
Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Jerzmanowicach – zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się w Jerzmanowicach, w gminie Jerzmanowice-Przeginia, w powiecie krakowskim.
Biały Kościół, Plac Świętego Mikołaja 2
Kościół św. Mikołaja w Białym Kościele – zabytkowy, rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Biały Kościół, w gminie Wielka Wieś, w powiecie krakowskim. Kościół został wpisany dorejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Morawica, Akacjowa 5
Kościół św. Bartłomieja w Morawicy – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w powiecie krakowskim, w gminie Liszki, w Morawicy.
Radziszów, Jana Pawła II 18
Kościół w Radziszowie – kościół znajdujący się w Radziszowie, w gminie Skawina, w powiecie krakowskim. Zabytkowy orientowany, murowany, otynkowany kościół par. pw. św. Wawrzyńca z XV w. wraz z ogrodzeniem, został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Kościół Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Korzkwi – zabytkowy rzymskokatolicki, kościół parafialny znajdujący się w Korzkwi, w powiecie krakowskim. Kościół, ogrodzenie z kaplicami oraz starodrzew został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułoszowej – znajdujący się w powiecie krakowskim, w gminie Sułoszowa, w Sułoszowej. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego. ↑
Wola Filipowska, Księdza Mieczysława Mądrzyka 30
Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Woli Filipowskiej – parafia archidiecezji krakowskiej Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego wchodząca w skład dekanatu Krzeszowice. Kościołem parafialnym parafii jest kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego znajdujący się w Woli Filipowskiej.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysiołku Luborzyckim – znajdujący się w Wysiołku Luborzyckim, w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, w powiecie krakowskim. Obiekt wraz z otoczeniem i drzewostanem został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Parafia Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie - parafia należąca do dekanatu Skawina archidiecezji krakowskiej. Została utworzona w 1364. Kościół parafialny wybudowany w 1364, odbudowany w latach 1720 - 1826, konsekrowany w 1826. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Kościół w Woli Radziszowskiej – zabytkowy drewniany kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, znajdujący się w Woli Radziszowskiej, w gminie Skawina, w powiecie krakowskim.

Strony