Tenczynek

0

Tenczynek - wieś sołecka w województwie małopolskim, w gminie Krzeszowice.

Warto zobaczyć

Tenczynek, Księdza Mieczysława Mądrzyka 21a
Kościół św. Katarzyny w Tenczynku – murowana świątynia rzymskokatolicka, położona na niewielkim wzniesieniu Górka Sieradzka w Tenczynku, pełniąca funkcję kościoła parafialnego parafii obejmującej wsie Tenczynek i Rudno. Jej patronką jest św. Katarzyna Aleksandryjska z Egiptu.
Tenczynek, Księdza Mieczysława Mądrzyka
Niedźwiedzia Góra – całkowicie zalesione wzniesienie (354 m n.p.m.) na obszarze Garbu Tenczyńskiego na południowy wschód od Krzeszowic, koło południowo wschodnich krańców Tenczynka. Wchodzi w skład dużego kompleksu leśnego (m.in. Puszcza Dulowska, Las Zwierzyniecki).
Tenczynek, Pareńskiego
Willa Eliza – znajdująca się w Tenczynku, w gminie Krzeszowice, w powiecie krakowskim. Położona jest w Rzeczkach - najbardziej na wschód wysuniętej części Tenczynka, przy skrzyżowaniu drogi powiatowej 2121K - do kamieniołomu Niedźwiedzia Góra i dawnej Kopalni Krystyna a ul. Pareńskiego.
Buczyna – zalesione wzgórze o wysokości 330 m n.p.m. na Garbie Tenczyńskim, położone w województwie małopolskim, w miejscowości Tenczynek .
Tenczynek, Zwierzyniecka
Brama Zwierzyniecka – zabytek w stylu neogotyckim z 2 poł. XIX w. znajdujący się w Tenczynku, w gminie Krzeszowice, w powiecie krakowskim.
Tenczynek, Chłopickiego 23
Zabytkowy dom w Tenczynku – znajdujący się w Tenczynku, w gminie Krzeszowice, w powiecie krakowskim. Położony jest przy obecnej ul. Chłopickiego 23 (dawny nr 295). Został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.