Zabierzów

0

Zabierzów - wieś gminna w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim.

Warto zobaczyć

Zabierzów, Krakowska 149
Willa przy ulicy Krakowskiej 149 w Zabierzowie – murowano-drewniana willa znajdująca się w Zabierzowie, w powiecie krakowskim została wybudowana według projektu architekta Jana Sas-Zubrzyckiego w 1901 jako dom własny. Budynek łączy elementy historyzmu z zastosowaniem form budownictwa drewnianego.
Skała Kmity – krajobrazowy rezerwat przyrody znajdujący się w miejscu, gdzie rzeka Rudawa przełamuje Garb Tenczyński na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.
Parafia Świętego Franciszka z Asyżu w Zabierzowie - parafia należąca do dekanatu Bolechowice archidiecezji Krakowskiej. Obecnie proboszczem jest ks. mgr Krzysztof Burdak.
Pomnik Lotników Polskich w Zabierzowie – pomnik znajdujący się w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim w gminie Zabierzów we wsi Zabierzów u zbiegu ulic Krakowskiej i Stanisława Kmity, został odsłonięty 21 lipca 2008.
Pomnik żołnierzy AK w Zabierzowie – pomnik znajdujący się w Zabierzowie, w powiecie krakowskim. Pomnik w formie obelisku z tablicą, poświęcony żołnierzom Placówki AK „Smuga”, jej komendantowi oraz wszystkim poległym w walce za wolną ojczyznę został odsłonięty w 1993 przy ul. Rodziny Poganów.
Pozornia – wzgórze o wysokości 291 m n.p.m. Znajduje się na Grzbiecie Tenczyńskim, w południowej części miejscowości Zabierzów w województwie małopolskim. W pobliżu znajdują się dwa źródła, wschodnia część graniczy z rezerwatem Skała Kmity.
Pod Rokoszem (227 m)– wzgórze na Grzbiecie Tenczyńskim w południowo-wschodniej części miejscowości Zabierzów w Lesie Zabierzowskim w województwie małopolskim. Południowo-wschodnie zbocze opada do rezerwatu przyrody Skała Kmity.