Gmina Sułoszowa

0

Gmina Sułoszowa - gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie krakowskm.

Warto zobaczyć

Pieskowa Skała – osada na terenie wsi Sułoszowa, w granicach jednego z trzech jej sołectw, położona w Dolinie Prądnika nieopodal Krakowa, na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, znana przede wszystkim z zamku o tej samej nazwie.
Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułoszowej – znajdujący się w powiecie krakowskim, w gminie Sułoszowa, w Sułoszowej. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego. ↑
Podlipie – wzgórze o wysokości 447 m n.p.m. na Wyżynie Olkuskiej w gminie Skała w powiecie krakowskim w województwie małopolskim. Położona jest na północny zachód od miasta Skała na granicy Ojcowskiego Parku Narodowego.
Słoneczna Góra – wzgórze o wysokości 436,8 m n.p.m. Znajduje się na Wyżynie Olkuskiej, na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego w województwie małopolskim.
Zagroda nr 375 w Sułoszowej – znajdująca się w powiecie krakowskim, w gminie Sułoszowa, w Sułoszowej. Obiekt w skład którego wchodzi dom z oborą, stajnia, chlew oraz wiata, został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Maczuga Herkulesa – zbudowana z twardych wapieni skalistych maczuga skalna znajdująca się w Pieskowej Skale (teren Sułoszowej) na obszarze Ojcowskiego Parku Narodowego.