Gmina Wielka Wieś

0

Gmina Wielka Wieś - gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie krakowskm.

Warto zobaczyć

Tomaszowice, Krakowska 68
Zespół dworski w Tomaszowicach – znajdujący się w Tomaszowicach, w gminie Wielka Wieś, w powiecie krakowskim. Zespół dworski pochodzący z XVIII wieku, wraz z parkiem, został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Modlnica, Świętego Wojciecha 62
Zespół dworski w Modlnicy – znajdujący się we wsi Modlnica, w gminie Wielka Wieś, w powiecie krakowskim. Obiekt wraz z lamusem, murem z wieżyczką oraz parkiem, został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Biały Kościół, Plac Świętego Mikołaja 2
Kościół św. Mikołaja w Białym Kościele – zabytkowy, rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Biały Kościół, w gminie Wielka Wieś, w powiecie krakowskim. Kościół został wpisany dorejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Modlnica, Świętego Wojciecha 81
Kościół św. Wojciecha i Matki Boskiej Bolesnej – świątynia parafialna znajdująca się w Modlnicy w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, w gminie Wielka Wieś. Obiekt reprezentuje sakralną architekturę drewnianą i został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa krakowskiego.
Jaskinia Wierzchowska Górna – jaskinia na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, na zboczu górnej części Doliny Kluczwody w miejscowości Wierzchowie, w odległości ok. 1 km od drogi krajowej nr 94. Jest drugą pod względem długości jaskinią na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.
Jaskinia Maszycka – jaskinia o długości 35 m położona na terenie w Ojcowskiego Parku Narodowego na zboczu Doliny Prądnika w Wąwozie Maszyckim na zachód od wsi Maszyce w powiecie krakowskim.
Dolina Będkowska, zwana też Doliną Będkowicką lub Będkówką – piękna krajobrazowo i posiadająca duże walory przyrodnicze, geologiczne i historyczne dolina potoku Będkówka spływającego z Wyżyny Olkuskiej do Rowu Krzeszowickiego.
Komora celna austriacka w Modlnicy – obiekt znajdujący się w Modlnicy, w powiecie krakowskim. Obiekt pochodzący z początku XX wieku, został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Jaskinia Dzika – jaskinia na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Znajduje się na orograficznie lewym zboczu górnej części Doliny Kluczwody w miejscowości Wierzchowie, w odległości ok. 1 km od drogi krajowej nr 94.