Gmina Jerzmanowice-Przeginia

0

Gmina Jerzmanowice-Przeginia - gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie krakowskm.

Warto zobaczyć

Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Jerzmanowicach – zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się w Jerzmanowicach, w gminie Jerzmanowice-Przeginia, w powiecie krakowskim.
Jaskinia Nietoperzowa (Jerzmanowicka, Księża, Biała) – jaskinia w Dolinie Będkowskiej na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie.
Kościół św. Katarzyny w Sąspowie – zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się w Sąspowie, w gminie Jerzmanowice-Przeginia, w powiecie krakowskim. Barokowy, murowany, jednonawowy kościół wybudowany został na skale na stoku doliny w 1760 roku. Fundatorem był ks. Andrzej Gogulski.
Kaplica św. Jana Chrzciciela w Jerzmanowicach – zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się w Jerzmanowicach, w gminie Jerzmanowice-Przeginia, w powiecie krakowskim.
Kościół pw. Narodzenia NMP w Racławicach – zabytkowy drewniany rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się w Racławicach, w gminie Jerzmanowice-Przeginia, w powiecie krakowskim. Gotycki, drewniany jednonawowy kościół został zbudowany w 1511 roku.
Rezerwat przyrody Dolina Szklarki – leśny rezerwat przyrody o powierzchni 47,3 ha w Parku Krajobrazowym Dolinki Krakowskie w województwie małopolskim. Położony na wschodnim zboczu środkowej części Doliny Szklarki w miejscowości Szklary w powiecie krakowskim nad potokiem Szklarka.
Grzybowa Góra – wzgórze o wysokości 427 m n.p.m. Znajduje się na Wyżynie Olkuskiej pomiędzy Doliną Szklarki a Doliną Będkowską na wschód od południowej części miejscowości Szklary na terenie administracyjnym wsi Kobylany w województwie małopolskim.