Powiat proszowicki - Kościoły

Strony

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Apostołów Piotra i Pawła w Hebdowie – zabytkowy kościół znajdujący się w województwie małopolskim, w gminie Nowe Brzesko, w Hebdowie.
Kościół parafialny pw. NMP i św. Jana Chrzciciela w Proszowicach
Kościół św. Wojciecha w Kościelcu − polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Kościelec (gmina Proszowice), woj.małopolskie, należący do dekanatu proszowickiego.
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętrzej Maryi Panny w Książnicach Wielkich – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w miejscowości Książnice Wielkie, (gmina Koszyce, powiat proszowicki, województwo małopolskie).
Nowe Brzesko, Marszałka Józefa Piłsudskiego 28
Kościół Wszystkich Świętych w Nowym Brzesku - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Nowe Brzesko, w województwie małopolskim, przy ulicy Piłsudskiego.
Kościół śś. Małgorzaty i Stanisława - gotycko, barokowy kościół w Żębocinie w powiecie proszowickim wchodzący w skład zespołu kościelno-plebańskiego na który składa się też: plebania, dzwonnica i ogród. Czas powstania: XIII i XVIII w.
Zespół kościoła pw. św. Andrzeja w Wrocimowicach – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w miejscowości Wrocimowice, (gmina Radziemice, powiat proszowicki, województwo małopolskie).
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biórkowie Wielkim – zabytkowa drewniana świątynia rzymskokatolicka we wsi Biórków Wielki, będąca kościołem parafialnym tutejszej parafii.
Kościół pw. św. Jakuba Starszego w Niegradowie – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w miejscowości Niegardów (gmina Koniusza, powiat proszowicki, województwo małopolskie).
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Sierosławicach – parafia rzymskokatolicka w Sierosławicach (diecezja kielecka, dekanat proszowicki). Erygowana w 1982. Mieści się pod numerem 59. Prowadzą ją ojcowie Pijarzy.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Koniuszy – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w miejscowości Koniusza, (gmina Koszyce, powiat proszowicki, województwo małopolskie).
Kościół pw. św. Stanisława Biskupa w Radziemicach – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w miejscowości Radziemice (gmina Radziemice, powiat proszowicki, województwo małopolskie).
Pałecznica, Świętego Jakuba 24
Parafia Świętego Jakuba Starszego Apostoła w Pałecznicy – parafia rzymskokatolicka w Pałecznicy (diecezja kielecka, dekanat skalbmierski). Erygowana w 1695. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.

Strony