Powiat limanowski - Kościoły

Strony

Limanowa, Jana Pawła II 1
Bazylika Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej − świątynia rzymskokatolicka, będąca kościołem parafialnym parafii Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. W 1991 została podniesiona przez papieża Jana Pawła II do rangi bazyliki mniejszej.
Kościół Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu - murowana świątynia rzymskokatolicka w miejscowości Pasierbiec w powiecie limanowskim. Pełni rolę kościoła parafialnego miejscowej parafii oraz centrum tutejszego Sankuarium Maryjnego.
Kościół św. Mikołaja Biskupa w Skrzydlnej – zabytkowy kościół z XVI wieku, pierwotnie w całości drewniany, obecnie drewniano-murowany. Pełni rolę kościoła pomocniczego parafii św. Mikołaja Biskupa. Znajduje się na trasie nr VI Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej.
Kościół św. Andrzeja Apostoła w Słopnicach - zabytkowa drewniana świątynia rzymskokatolicka w miejscowości Słopnice, pełniąca funkcję kościoła parafialnego miejscowej parafii pw. św. Andrzeja Apostoła.
Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie - drewniana świątynia rzymskokatolicka, zbudowana w 1913 roku, znajdująca się w Jurkowie, w powiecie limanowskim, na terenie gminy Dobra. Kościół znajduje się na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.
Kościół św. Marii Magdaleny – zabytkowa drewniana świątynia rzymskokatolicka, wzniesiona w XVII wieku dla parafii w miejscowości Kasina Wielka w gminie Mszana Dolna. Obiekt znajduje się na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.
Mszana Dolna, Jana Pawła II 3
Kościół św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej – murowana świątynia rzymskokatolicka w mieście Mszana Dolna, pełniąca funkcję kościoła parafialnego miejscowej parafii a zarazem siedziby dekanatu.
Kościół św. Andrzeja Apostoła w Łukowicy - zabytkowa drewniana świątynia rzymskokatolicka, wzniesiona w II połowie XVII wieku dla parafii w miejscowości Łukowica w powiecie limanowskim. Obiekt znajduje się na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.
Kościół św. Mikołaja Biskupa w Przyszowej – murowana świątynia rzymskokatolicka w miejscowości Przyszowa w powiecie limanowskim, będąca kościołem parafialnym miejscowej parafii.
Kościół św. Jana Chrzciciela w Olszówce – murowana świątynia rzymskokatolicka, pełniąca funkcję kościoła parafialnego parafii św. Jana Chrzciciela w Olszówce.
Kościół Najświętszego Imienia Maryi w Laskowej – murowana świątynia rzymskokatolicka we wsi Laskowa w powiecie limanowskim, pełniąca funkcję kościoła parafialnego parafii pod wezwaniem Najświętszego Imienia Maryi.
Kaplica św. Sebastiana w Niedźwiedziu - murowana kaplica w miejscowości Niedźwiedź, pełniąca rolę kościoła pomocniczego miejscowej parafii.
Kościół św. Michała Archanioła w Ujanowicach – świątynia rzymskokatolicka w miejscowości Ujanowice w gminie Laskowa, pełniąca funkcję kościoła parafialnego parafii pw. św. Michała Archanioła.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Jaworznej – wzniesiona z kamienia świątynia rzymskokatolicka w miejscowości Jaworzna, będąca kościołem parafialnym parafii pw. Przemienienia Pańskiego.
Kościół Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Dobrej – zabytkowa drewniana świątynia rzymskokatolicka z XVII wieku, znajdująca się na terenie Dobrej w powiecie limanowskim. Kościół, 13 października 1971 roku, umieszczono w rejestrze zabytków województwa małopolskiego.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczawie – drewniana świątynia rzymskokatolicka w miejscowości Szczawa, będąca kościołem pomocniczym parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Glisnem – murowana świątynia rzymskokatolicka w miejscowości Glisne, pełniąca obecnie funkcję kościoła parafialnego miejscowej parafii.
Kościół Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej - zabytkowa drewniana świątynia rzymskokatolicka z XVIII wieku, znajdująca się na terenie dzielnicy Limanowej-Łososina Górna.

Strony