Limanowa

0

Limanowa - miasto powiatowe w województwie małopolskim.

Warto zobaczyć

Limanowa, Jana Pawła II 1
Bazylika Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej − świątynia rzymskokatolicka, będąca kościołem parafialnym parafii Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. W 1991 została podniesiona przez papieża Jana Pawła II do rangi bazyliki mniejszej.
Limanowa, Matki Boskiej Bolesnej 80
Kaplica Łask jest kaplicą znajdującą się w mieście Limanowa w województwie małopolskim.
Kościół św. Stanisława Kostki w Limanowej-Sowlinach – kościół parafialny w Limanowej-Sowlinach zbudowany w latach 1979 – 1993 po czasie wieloletnich starań. Ośrodek kultu patrona – św. Stanisława Kostki, a także znajdującej się w pobliskim sanktuarium maryjnym figury Matki Boskiej Bolesnej
Cmentarz nr 368 na Jabłońcu – położony na wysokości 518 m n.p.m. cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej na wzgórzu Jabłoniec (624 m n.p.m.) w Limanowej. Znajduje się w odległości 1700 m od drogi krajowej nr 28 na odcinku z Limanowej do Nowego Sącza.
Jabłoniec – wzgórze o wysokości 624 m n.p.m. w Beskidzie Wyspowym oraz część miejscowości Limanowa w województwie małopolskim. Znajduje się na długim pasie wzniesień oddzielających dolinę potoków Mordarka i Smolnik od doliny potoków Jabłoniec i Słomka.
Miejska Góra (716 m) – wznosząca się ponad miastem Limanowa góra w Beskidzie Wyspowym. Wraz z sąsiednią Łysą Górą, od której oddzielona jest płytką przełęczą, wchodzi w skład Pasma Łososińskiego. Obie góry należą do jego bocznego grzbietu odbiegającego z Sałasza Zachodniego.
Limanowa, Księdza Kazimierza Łazarskiego
Cmentarz wojenny nr 366 – Limanowa – cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej znajdujący się w mieście Limanowa, w powiecie limanowskim, w województwie małopolskim. Należy do okręgu X (Limanowa) Oddziału Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie.
Limanowa, Matki Boskiej Bolesnej
Cmentarz wojenny nr 367 - Mordarka – był to austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie na terenie jego okręgu X Limanowa.