Brzostek

0

Brzostek - miasto w województwie podkarpackim, w powiecie dębickim.

Warto zobaczyć

Brzostek, Królowej Jadwigi
Synagoga w Brzostku – synagoga znajdująca się w Brzostku, przy ulicy Królowej Jadwigi.
Cmentarz wojenny nr 225 - Brzostek – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej zaprojektowany przez Gustava Rossmanna, znajdujący się w mieście Brzostek w gminie Brzostek.
Cmentarz wojenny nr 222 w Brzostku – cmentarz wojenny z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Gustava Rossmanna. Znajduje się przy ulicy Równie. W grobie masowym pochowano tu 46 żołnierzy austro-węgierskich.
Cmentarz wojenny nr 223 - Brzostek – cmentarz z I wojny światowej zaprojektowany przez Gustava Rossmanna, w formie pojedynczej mogiły zbiorowej znajdujący się w mieście Brzostek w gminie Brzostek.
Cmentarz wojenny nr 224 - Brzostek – cmentarz z I wojny światowej zaprojektowany przez Gustava Rossmanna, w formie pojedynczej mogiły zbiorowej znajdujący się w mieście Brzostek w gminie Brzostek.
Brzostek, Słoneczna 1
Kościół Znalezienia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Brzostek, w województwie podkarpackim. Należy do dekanatu Brzostek diecezji rzeszowskiej.
Cmentarz żydowski w Brzostku – kirkut mieścił się na północ od miasta. Powstał zapewne w połowie XIX wieku. Ma powierzchnię 0,8 ha. Przed 1939 kirkut był ogrodzony drewnianym płotem, z bramą od strony południowej. Podczas okupacji na cmentarzu hitlerowcy dokonywali egzekucji Żydów brzosteckich.