Dębica

0

Dębica – miasto położone w województwie podkarpackim, nad rzeką Wisłoką.

Warto zobaczyć

Dębica, Krakowska 15
Kościół Matki Bożej Anielskiej – kościół klasztorny przy Domu Macierzystym Sióstr Służebniczek w Dębicy. Został wybudowany w 1932 r., w latach 1973–1996 pełnił rolę kościoła parafialnego Parafii Matki Bożej Anielskiej.
Dębica, Cmentarna 9
Kościół św. Jadwigi w Dębicy – kościół farny w Parafii św. Jadwigi w Dębicy.
Dębica, Cmentarna
Kaplica grobowa Raczyńskich – zabytkowa kaplica na cmentarzu parafialnym w Dębicy. Wzniesiona w 1880 r. w stylu neogotyckim. W kaplicy pochowani są: Anna Elżbieta z Radziwiłłów Raczyńska, syn Karol Edward Raczyński oraz synowa Karolina Oettingen-Wallerstein.
Dębica, Leśna 183
Zespół dworski na Wolicy – zabytkowy dwór wraz z parkiem w dzielnicy Dębicy – Wolicy.
Dębica, Kościuszki
Kościół św. Barbary – nieistniejący drewniany kościół rzymskokatolicki w Dębicy. Znajdował się między obecnymi ulicami Kościuszki i Żuławskiego, w pobliżu miejsca, gdzie następnie było kino "Uciecha" .
Dębica, Krakowska 3
Synagoga Nowomiejska w Dębicy – synagoga znajdująca się w Dębicy przy ulicy Krakowskiej 3, na zachód od Rynku.
Dębica, Adama Mickiewicza 2
Telefon: +48146812401
Kościół Miłosierdzia Bożego w Dębicy – kościół parafialny Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Budowę kościoła rozpoczęto w 1982 r., konsekracji dokonał biskup Wiktor Skworc w 2001 r. Kościół jest największą świątynią województwa podkarpackiego, jego wieża wznosi się na wysokość 67 m.
Dębica, Cmentarna
Kaplica grobowa Nagawieckich – zabytkowa kaplica na cmentarzu parafialnym w Dębicy. Wzniesiona w 1896 r. w czasie rozbudowy cmentarza. Do 1998 r. odgrywała rolę kaplicy przedpogrzebowej. W kaplicy pochowani są Leon i Anna Nagawieccy.
Dębica, Fryderyka Chopina 2
Kościół Ducha Świętego w Dębicy – kościół parafialny Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy.
Kaplica bł. Edmunda Bojanowskiego – kaplica przy Domu Macierzystym Sióstr Służebniczek w Dębicy. Została wybudowana w 1882 r., w latach 1886-1932 odgrywała rolę kościoła klasztornego. W 1954 r. klasztor przejęły władze komunistyczne z przeznaczeniem na szpital miejski, a od 1975 r.