Powiat łańcucki

0

Powiat łańcucki - powiat ziemski w województwie podkarpackim.

Warto zobaczyć

Łańcut, Zamkowa 1
Telefon: (17) 225 20 08, 225 20 09, 225 20 10
Zamek w Łańcucie, inaczej Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie – dawna rezydencja magnacka znajdująca się w Łańcucie, w województwie podkarpackim. 1 września 2005 roku zespół zamkowo-parkowy został przez Prezydenta RP wpisany na listę Pomników historii.
Parafia św. Stanisława Biskupa w Łańcucie – rzymskokatolicka parafia w archidiecezji przemyskiej, w dekanacie Łańcut I w Łańcucie. Odpust parafialny obchodzony jest 8 maja i 16 lipca.
Julin - obszar leśny i zespół pałacowy, położony na terenie wsi Wydrze w gminie Rakszawa.
Rakszawa, Rakszawa Górna 350
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Rakszawie Górnej – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Żołynia. Erygowana w 1998. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych. Mieści się pod numerem 350.
Parafia pw. Świętej Doroty w Markowej - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Łańcut I. Erygowana w 1391. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych. Mieści się pod numerem 1429.
Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Białobrzegach − parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Łańcut II. Erygowana w 1920. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych. Mieści się pod numerem 30.
Łańcut, Plac Jana III Sobieskiego 16
Synagoga w Łańcucie – synagoga znajdująca się w Łańcucie przy placu Jana III Sobieskiego 16, w pobliżu zamku Lubomirskich i Potockich. Zbudowana w typie wschodnim bożnica jest jednym z najcenniejszych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Polsce.