Powiat stalowowolski

0

Powiat stalowowolski - powiat ziemski w województwie podkarpackim.

Warto zobaczyć

Stalowa Wola, Księdza Jerzego Popiełuszki 4
Konkatedra Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli - kościół wybudowany według projektu prof. Jana Bogusławskiego i konstruktora inż. Konstantego Jankowskiego w latach 1956-1973.
Parafia pw. Świętego Jana Chrzciciela w Radomyślu nad Sanem - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Gorzyce. Erygowana w 1614. Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Turbia, 488
Aeroklub Stalowowolski - regionalny oddział Aeroklubu Polskiego utworzony w styczniu 1957 roku. Jego siedzibą jest lotnisko sportowe w Turbi koło Stalowej Woli.
Zaklików, Anny Nagórskiej
Kościół Świętej Anny w Zaklikowie – kościół w Zaklikowie zbudowany z drzewa modrzewiowego około 1580 roku. Kościół był filią parafii w Zdziechowicach. Przy kościele w 1581 r. wybudowano przytułek i założono szkołę parafialną.
Olszowiec, Wolności
Kaplica pw. Zesłania Ducha Świętego i św. Klary w Pysznicy-Olszowcu, określana kaplicą Matki Bożej Śnieżnej - zabytkowa kaplica drewniana obrządku rzymskokatolickiego znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Pysznica, w parafii Pysznica. Zbudowana w 1792.
Zaklików, Świętej Anny
Cmentarz żydowski w Zaklikowie – został założony w I połowie XIX wieku i zajmuje powierzchnię 0,7 ha na której zachowało się czterdzieści nagrobków oraz około dwudziestu ich fragmentów i słupy ogrodzenia. Cmentarz znajduje się przy ul. Św. Anny.
Stalowa Wola, Rozwadów, Księdza Piotra Ściegiennego 20
Kościół Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli – neogotycka świątynia położona w Rozwadowie, dzielnicy Stalowej Woli, przy ulicy Piotra Ściegiennego.
Pysznica, Wolności 297
Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jana Chrzciciela – neobarokowa świątynia rzymskokatolicka położona jest przy ulicy Wolności 297 w Pysznicy.
Cmentarz wojenny w Bojanowie – zabytkowy cmentarz, znajduje się w miejscowości Bojanów, gminie Bojanów, powiat stalowowolskim, usytuowany jest na zachód od wsi, około 300 metrów od drogi 872. Zarządcą jest Urząd Gminy w Bojanowie.