Stalowa Wola

0

Stalowa Wola – miasto powiatowe położone w północnej części województwa podkarpackiego, nad Sanem.

Warto zobaczyć

Stalowa Wola, Księdza Jerzego Popiełuszki 4
Konkatedra Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli - kościół wybudowany według projektu prof. Jana Bogusławskiego i konstruktora inż. Konstantego Jankowskiego w latach 1956-1973.
Stalowa Wola, Rozwadów, Księdza Piotra Ściegiennego 20
Kościół Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli – neogotycka świątynia położona w Rozwadowie, dzielnicy Stalowej Woli, przy ulicy Piotra Ściegiennego.
Stalowa Wola, Floriańska 5
Kościół Świętego Floriana w Stalowej Woli – drewniana świątynia z 1802 roku, przeniesiona w 1943 roku ze wsi Stany, obok drewniana dzwonnica z XIX wieku i ołtarz polowy. Do jego budowy użyto trzech rodzajów drewna: modrzewia, sosny stanowskiej i sosny pospolitej.
Stalowa Wola, Energetyków 20
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Stalowej Woli – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Stalowej Woli, w diecezji sandomierskiej w dekanacie Stalowa Wola. Parafia erygowana w 1967 z parafii św. Floriana w Stalowej Woli. Mieści się przy ulicy Energetyków.
Stalowa Wola, Sandomierska 1
Muzeum Regionalne w Stalowej Woli – muzeum z siedzibą w pałacu Lubomirskich w Rozwadowie, dzielnicy Stalowej Woli.
Stalowa Wola, Klasztorna 27
Kościół Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli – kościół mieści się w dzielnicy Stalowej Woli – Rozwadowie przy ulicy Klasztornej.
Cmentarz Parafialny w Rozwadowie - zabytkowy cmentarz założony w 1785 roku w południowej części miasta Rozwadów (obecnie północna dzielnica Stalowej Woli. Należy do parafii rzymsko-katolickiej Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie. Była największą ówczesną nekropolią w regionie.