Biecz - Architektura

Ratusz w Bieczu - biecka siedziba władz miejskich. Stoi na środku bieckiego rynku.
Zamek w Bieczu - nieistniejący obecnie zamek królewski w stylu gotyckim usytuowany na Górze Zamkowej w Bieczu, po którym zachowały się jedynie fundamenty. Oprócz zamku na Górze Zamkowej w Bieczu znajdował się także niewielki zamek, w miejscu którego powstał później kościół św.
Biecz, Kazimierza Wielkiego 31
Dworek Nędzówka w Bieczu (popularnie nazywany Wantuchówka) – murowany dworek w Bieczu z XVIII w.. Był budowany w latach 1775 - 1799. Znajduje się na ul. Kazimierza Wielkiego. Zaczął on podupadać i do połowy XX w. był parterowym zdewastowanym budynkiem.
Dom zbója Becza w Bieczu – kamienica narożna w południowo-zachodniej części Rynku w Bieczu. Nazwa nawiązuje do miejscowej legendy i w żaden sposób nie świadczy o związkach kamienicy z jej bohaterem.
Synagoga w Bieczu – synagoga znajdująca się w Bieczu, przy rynku pod numerem 20.
Biecz, Szpitalna 22
Budynek grodu starościńskiego w Bieczu (także: budynek wójtowski, zamek starościński, gród starościński) – budynek wzniesiony na początku XVI w. pierwotnie jako siedziba wójta Biecza. W 1641 zamieniony na zamek stanowiący siedzibę starosty oraz sądu grodzkiego.
Biecz, Węgierska 2
Dom Barianów - Rokickich, tzw. Stara Apteka – budynek z 1523 r. w południowej części starego miasta w Bieczu, u wylotu ul. Węgierskiej. Przylega do dobrze zachowanej baszty obronnej zw. Radziecką.
Barbakan w Bieczu – gotycka w założeniu budowla, istniejąca niegdyś na południo-zachodnim obrzeżu Starego Miasta w Bieczu, na przedpolu Bramy Górnej, tuż przy wylocie dzisiejszej ulicy Węgierskiej do ulicy Grunwaldzkiej. Obecnie w ruinie - zachowane jedynie fundamenty.
Szpital Świętego Ducha w Bieczu – biecki szpital z XIV w., najstarszy zachowany szpital w Polsce.